ГоловнаРозділ «Тварини» Комахи На Закарпатті відновлено зниклий вид найбільшого метелика Європи

На Закарпатті відновлено зниклий вид найбільшого метелика Європи

Випускнику біологічного факультету УжНУ Євгену Ажипі вдалося відновити популяцію метелика сатурнія великого, або павиноочка грушевого (Saturnia pyri).
На Закарпатті відновлено зниклий вид найбільшого метелика Європи

«Сьогодні Saturnia pyri самі люди виловлюють і приносять мені на виставку», – повідомляє «Зеленому» Євген Ажипа.

Нагадуємо, з 26 квітня у стінах ужгородського «ПАДІЮНу» відкрилася вже виставка живих тропічних метеликів, організована молодим закарпатським любителем і знавцем ліпідофауни. Окрім представників крилатих з Індонезії, Північної, Південної Америк, Китаю, Тайвані, Японії тут уже з'явилися і деякі вітчизняні види – « Проходимо містом, побачимо якого і не можемо просто залишити. Деяких нам приносять люди», – розповідає екскурсовод виставки Анастасія.

Saturnia pyri тепер теж можна побачити у фауні Закарпаття завдяки Євгену. Власними зусиллями та наполегливістю молодому біологу вдалося відновити у краї популяцію найбільшого у Європі метелика –довжина переднього крила Saturnia pyri – 50- 70 мм, розмах його крил – від 120 до 155 мм. Звичайно, такі розміри не порівняти з параметрами найбільшого нічного метелика світу Аттакус Атлас (Attacus atlas) – розмах його крил сягає до 25 сантиметрі, який теж представлений на виставці Евгена. Правда, поки Атлас лише на стадії лялечки. Його появи чекають вже десь через тиждень. «Нещодавно одна особина Аттакуса Атласа померла. Жила 3 доби. Тепер очікуємо на вилуплення іншого», –константує Евген.

Усі бажаючі побувати у світі тропічної та вітчизняної ліпідофауни мають можливість відвідати виставку метеликів, що у стінах ПАДІЮНу, до 1 червня.

Зелене Закарпаття

14.05.2014 0:00:00

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація