ГоловнаРозділ «Тварини» Поради фахівців Стерилізація домашнього улюбленця – рекомендації та протипоказання

Стерилізація домашнього улюбленця – рекомендації та протипоказання

Зелене Закарпаття вже неодноразово писало про необхідність хірургічного втручання у цикл розмноження домашніх тварин, що є особливо актуальним при перенаселенні наших українських міст бездомними собаками й котами. Але крім очевидних плюсів стерилізації існують й негативні сторони та проблеми, пов’язані з цією операцією.
Стерилізація домашнього улюбленця – рекомендації та протипоказання

Зрозуміло, що видалення репродуктивних органів тварини є найдієвішим методом стерилізації, але не завжди чотирилапого можна оперувати. Коли треба, а коли не варто здійснювати хірургічне втручання в організм домашнього улюбленця, розповів нам ужгородський ветеринарний лікар Василь Дикий.

1. Період вагітності.

Звісно, що стерилізувати вагітну самку категорично не рекомендується. Але краще зробити їй операцію у першій третині терміну (кішка виношує плід у середньому 58 днів, собака – 62), аніж потім топити кошенят. А ось далі ускладнення після операції можуть бути гіршими, бо збільшуються судини матки, відбувається гормональна перебудова. Тому після упливу більшого терміну краще дайте тварині народити і після того, як малята почнуть самі їсти (приблизно через місяць від народження), можете спокійно нести її на стерилізацію.

«Якщо кішка чи собака має ось-ось народити, я таких взагалі не берусь таких стерилізувати. По-перше, це те саме, що взяти й убити малят після народження – адже вони вже повністю сформовані і все відчувають, та й для самої самки така операція дає неабиякі ускладнення:мастити, пухлини, інші хвороби…» – стверджує Василь Дикий.

2. Період тічки (шлюбний період).

Ідеальний варіант – якщо Ви простерилізуєте свого улюбленця до першого шлюбного періоду. У таких випадках ризик виникнення пухлини чи інших захворювань, пов’язаних із репродуктивною системою, зменшується до 60-70% (!!!). Уже після перших «гулянь» коефіцієнт падає лише до 6-7%. Є різниця, правда? Звісно, що 2-3 місячне кошеня чи цуценя не варто оперувати, але з 5-6 місяців спокійно можете записуватись до лікаря.

«Побутує думка, що тварині краще дати перший раз «прогулятися», народити, а тоді стерилізувати. Я категорично проти цього твердження. За результатами останніх ветеринарних досліджень, та й із власного досвіду скажу, що у тому випадку, коли Ви не хочете мати потомства від свого улюбленця і бажаєте якнайефективніше відгородити його від можливих хвороб – стерилізуйте до початку шлюбного періоду, – запевняє ветлікар.

Коли ж Ви не встигли і тварина почала гуляти, то або несіть її на операцію зразу, або ж чекайте закінчення періоду тічки. Під час операції у такий період може виникнути додаткова кровотеча, та й лікарю буде важче оперувати. Якщо Вам несила терпіти «серенади» під час гулянь, то краще зупиніть шлюбний період спеціальними препаратами – таблетками, краплями – а тоді записуйтесь на стерилізацію.

3. Вік та стан здоров’я тварини.

Звичайно, не рекомендується робити операції тваринам похилого віку і таким, у котрих були проблеми із серцево-судинною системою. Виняток становлять ті чотирилапі, котрим операція вкрай необхідна – через злоякісні пухлини та певні хвороби.

Також не варто оперувати тварин, котрі недавно отримали щеплення або ж перенесли певні захворювання – у таких випадках їх стан здоров’я ще повністю не нормалізувався, тому ветлікарю, котрий робитиме операцію, слід перерахувати усі можливі фактори ризику.

«Насамкінець хочу додати, що власник чотирилапого повинен розуміти – після операції тварині необхідний певний догляд, – каже Василь Дикий. – Якщо ж Ви дотримаєтесь усіх рекомендацій лікаря, то боятися Вам нема чого. Навпаки, після процедури полегшено зітхнете і Ви – припиняться «серенади» і гуляння, втечі з дому та агресивна поведінка в шлюбний період, і Ваш улюбленець – йому більше не дошкулятимуть інстинкти та марні спроби знайти партнера».

Вероніка Брудка, Зелене Закарпаття

29.04.2014 15:16:08

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація