Головна Цікава планета У світі є місто, де оленів більше, аніж людей

У світі є місто, де оленів більше, аніж людей

У світі є місто, де оленів більше, ніж людей. Нара – старовинне японське місто з багатою історією, яке було колись столицею Країни висхідного сонця. Від колишньої величі залишилися численні пам'ятки, древні храми та інші будівлі, що приваблюють туристів і паломників. Але головна визначна пам'ятка міста - це його плямисті олені, які оголошені тут священними тваринами.
У світі є місто, де оленів більше, аніж людей

Зараз в Наре близько 1200 ледачих дебелих оленів, які стадами бродять по вулицях міста і неухильно тичуться мордами (або копитами) в туристів, очікуючи подачки: для оленів всюди продаються спеціальні крекери.

Тварини сотнями ходять по місту, і ніякі закони їм не писані. Проганяти сплячого не можна навіть з магістралі. Його слід акуратно об'їхати.

Справа в тому, що жителі ось вже більше тисячі років дотримуються правила. За однією з легенд, всі місцеві парнокопитні є нащадками міфічного оленя, на якому спустився з небес перший імператор Японії. Єдине, що дозволяється, –це купувати їм корисний і ситний корм.

Згідно з легендою, після проголошення Хейдзьо-ке (стара назва Нари) столицею Японії, бог святилища Касуга Тайся прибув захищати це місто на білому олені. З тих пір оленів прийнято вважати посланцями богів захищають місто і країну.

У путівниках написано, що оленів там 2000. Вони реально зустрічаються  на кожному кроці. І біля кожної лавочки з сіка- сенбі (оленячі печеньки) вони товчуться, оточують туристів і жадають ці печеньки. Листя з дерев або трава у оленів вже давно не вважається їжею. Як тільки хтось купує печива, олені починають це печиво відбивати. Тварини підходять з усіх боків, відштовхують один одного, б'ються за печиво, виривають його з рук. Якби у них були роги, то олені поранили б один одного. Але роги у оленів бувають не завжди.

Щороку в жовтні в Наре проходить спеціальне свято Сіка-но-цунокірі, в цей день всіх оленів, у яких встигли вирости роги, ловлять, а роги видаляють.

Ще одна традиція пов'язана з цими оленями. Наприкінці зими, коли корма стає занадто мало, оленів особливо підгодовують. На обід їх скликає музикант, який грає на горні 6 симфонію Бетховена. Традиція ця існує з 1892 року і переривалася тільки на час Другої світової війни, але була відновлена ??в 1949 році. 11 лютого 1979 відомий італійський трубач Nini Rosso поставив експеримент і зіграв їм 6 симфонію не так на горні, а на трубі, але олені дізналися знайому мелодію і вийшли до нього з хащі.

За матеріалами tert.am.

04.08.2014 11:27:15

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація