ГоловнаРозділ «Тварини» Комахи На ужгородській виставці метеликів можна побачити і екзотичних птахів (ФОТО)

На ужгородській виставці метеликів можна побачити і екзотичних птахів (ФОТО)

Цьогорічна виставка тропічних метеликів, організована аспірантом біологічного факульткту УжНу Євгеном Ажипою, поповнилася птахами з Японії та Азії – амадинами. Пернаті сповнені енергії і літають з такою швидкістю, що жодному об'єктиву фотокамер їх не впіймати. “Приручені до кліток амадини відчули свободу, поселившись у досить-таки об'ємному для них павільйоні”, – пояснює енергійність птахів екскурсовод виставки Наталія.
На ужгородській виставці метеликів можна побачити і екзотичних птахів (ФОТО)

Сьогодні в ужгородському ПАДІЮНі триває третій день виставки тропічних метеликів, привезених молодим закарпатьким дослідником ліпідофауни Євгеном Ажипою, з Індонезії, Північної, Південної Америк, Китаю, Тайвані, Японії та Європи. Наразі павільйоном літає з 20-ок красенів, однак за весь період виставки її організатори мають на меті показати більше 70-ти тропічних метеликів.

“Деяких ще не попривозили, інші не повиходили з лялечок”, – каже екскурсовод. – Також сьогодні чекаємо на справжній скляний інсектарій – у ньому буде потрібна для хорошого самопочуття новонароджених крилатих температура і вологість”.

У павільйоні закладу дуже гамірно – чи не всі представлені на виставці види є денними, отож активно “розгулюють” територією. Ліхтарями та обігрівачами залу оснастили під теплий сонячний день, тож метеликам тут як на Батьківщині. Єдиний смерековий вид метеликів – каліго (Caligo) –“зависають” на квітках, бананах, грейфрутах... Нічних красенів на виставці поки немає, однак екскурсовод пообіцяла, що вже скоро на виставку привезуть нічного короля тропіків – Аттакуса Атласа (Attacus atlas). Найбільший нічний метелик світу буде милувати око відвідувачів, на жаль, лише у стані анабіозу, оскільки для польоту йому потрібні вже добрячі сутінки.

Окрім нових видів метеликів, на цьогорічній виставці представлені і пернаті тропіків – амадини трох видів – зеброві, японські та гульда. Декоративні птахи, завезені до нас з Японії та Азії, відчули у павільйоні свободу, тож галдять тут на радість відвідувачам.

Нагадаємо, дійство триватиме до 26 травня у виставковій залі ужгородського ПАДІЮНу. Організатори вистаки обіцяли, що за хорошої відвідуваності продовжатьзахід до 1 червня – Міжнародного дня захисту дітей, – аби останні змогли побувати у світі, який бачили лише по телевізору.

Зелене Закарпаття

28.04.2014 13:51:43

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація