ГоловнаРозділ «Тварини» Поради фахівців Аби малята народилися здоровими

Аби малята народилися здоровими

Якщо Ви є щасливим власником чотирилапої тваринки жіночої статі, то рано чи пізно змушені будете турбуватися про її потомство (звісно, якщо вона не стерилізована). Аби сама майбутня мама і її малюки почувалися добре, Вам слід забезпечити вагітній улюблениці правильне харчування та догляд.
Аби малята народилися здоровими

Під час вагітності самок ні в якому разі не можна дратувати: дразнити, змінювати їм місце проживання, заводити нових представників фауни в домі – словом, у будь-який спосіб негативно впливати на нервову систему мами, адже це може зашкодити малюкам або ж навіть спричинити викидень.

Та найбільшу увагу слід звернути на раціон Вашої улюблениці. Адже у період вагітності тваринка відчуває особливу потребу в поживних речовинах і енергії. Їй необхідний повноцінний корм, що містить усі потрібні білки, вітаміни, мінеральні речовини й мікроелементи. «Взагалі добре годувати домашніх тварин, особливо кішок і собак, крім м’яса, тим, що росте у нашому природному середовищі, – твердить ужгородський ветеринарний лікар Василь Дикий. – Тобто якщо киця чи собачка їсть яблука, гриби або якусь зелень з городу – то не забороняйте їй. А ось екзотичні фрукти та овочі, риба (лосось, наприклад), суші та інші «не наші» продукти можуть зашкодити домашнім тваринам. Ні в якому разі не давайте їм твердий сир, адже він на 50% складається із жиру.

Також не варто кішок і собак повністю переводити на штучні корми. Якщо це все ж сталося, і ваша Мурка чи Пальма нічого іншого їсти не хоче, то давайте їм корм для малят (вагітність та лактація – єдиний період, коли дорослих особин дозволяється годувати кормом для кошенят та цуценят). А ще варто придбати спеціальний корм для вагітних самок і змішувати його із звичайним, а після народження потомства – з кормом для лактації».

У перші 2 тижні вагітності годування Вашої улюблениці має відповідати звичайним потребам дорослої особини (для ослаблених тварин воно може бути збільшене на 10%). Починаючи з 3-го тижня вагітності потреба самки в їжі зростає в 1,5-2 рази (або приблизно на 50%), а з 7-го тижня і до пологів починає поступово знижуватися. Зі зростанням терміну вагітності щоденний раціон самки слід ділити на 3-5 годувань. Пам’ятайте, що важливо збільшувати саме кількість годувань, а не розмір порції! Кішка або собака сама попросить їсти, коли зголодніє, тому краще дозуйте їй їжу за потребою, а не накладайте в миску «на потім». Якщо тварин у домі кілька, то вагітну улюбленицю годуйте окремо.

У раціон вагітної самки повинні входити такі продукти: сире або варене м’ясо (в залежності від уподобань тварини) з додаванням невеликої кількості вареної печінки, домашній сир, молочні каші, терті овочі (за винятком сирої капусти, яка може викликати гази) з дрібно нарізаною зеленню і рослинним маслом. 2-3 рази в тиждень можна давати трохи відвареної риби без кісток, але не замість м’яса, а як доповнення до нього. Кальцій з організму тварини активно витрачається для формування скелетної системи малят, тому їй варто давати мінеральні речовини: гліцерофосфат кальцію, глюконат кальцію або фосфорнокислий кальцій в таблетках і порошках – але щодо таких добавок обов’язково порадьтеся з лікарем.

Під час вагітності тваринка іноді відчуває нудоту, у неї може знизитися апетит – але це все цілком природно. Тому не лякайтеся і не намагайтеся насильно запхнути їжу в свою улюбленицю – не хоче, значить, не хоче. Меню вагітної кішки або собаки слід збалансувати так, щоб не перегодовувати її. Це допоможе уникнути ожиріння тварини та розвитку занадто великих малят, що може спричинити ускладнення під час пологів. Та й взагалі перед плануванням вагітності або у початковий її період варто сходити на консультацію до Вашого ветлікаря – він допоможе скласти правильний раціон у відповідності до віку, породи тварини та її фізіологічних особливостей.

Вероніка Брудка, Зелене Закарпаття

12.02.2014 18:14:12

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація