ГоловнаРозділ «Тварини» Інші "Губернатор" Москаль лобіює відновлення відміненого через "африканку" жорстокого фесту в Гечі

"Губернатор" Москаль лобіює відновлення відміненого через "африканку" жорстокого фесту в Гечі

Фестиваль гентешів у Гечі на Берегівщині таки планують до проведення – 11 лютого
"Губернатор" Москаль лобіює відновлення відміненого через "африканку" жорстокого фесту в Гечі

Скасування одного з найпопулярніших свят Закарпаття – міжнародного фестивалю різників у с.Геча Берегівського району – було невиправданим і непотрібним. Так вважає голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

"Обласне управління Держпродспоживслужби, не розібравшись у ситуації, не дочекавшись висновків експертизи, розтрубило на всю Україну, що на Закарпатті начебто виявили африканську чуму свиней. І своїм листом у Гечанську сільраду фактично зірвало проведення фестивалю, який роками пропагує фермерство й приваблює купу туристів. Ніякої африканської чуми свиней у нас немає – це встановили столичні експерти, тому немає жодних підстав для скасування популярного фестивалю", - цитує голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля прес-службі відомства.

Відтак в обладміністрації підготоване розпорядження голови ОДА про проведення міжнародного фестивалю гентешів у суботу, 11 лютого.

Управлінню Держпродспоживслужби доручено відкликати листа в Гечанську сільраду, а Берегівській райдержадміністрації, департаменту агропромислового розвитку та управлінню культури облдержадміністрації разом із сільрадою села Геча та іншими засновниками цього свята – підготувати сценарій популярного міжнародного фестивалю, який давно став однією з туристичних родзинок Закарпаття.

Раніше традиційний для Закарпаття фестиваль, на якому гентеші змагаються у вправності та майстерності заколювання свиней, був запланований до проведення 28 січня. Втім, через новини про поширення африканської чуми свиней в окремих районах області його попередньо відмінили.

12.01.2017 18:27:51

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


Схожі публікації

У Києві не підтвердили наявність вірусу африканської чуми свиней у диких кабанів з Закарпаття
У Києві не підтвердили наявність вірусу африканської чуми свиней у диких кабанів з Закарпаття
Дикі кабани нещодавно наробили галасу на Закарпатті через виявлення в кількох з них африканської чуми. Проте, як виявилося, панікувати не варто. Найвища київська інстанція не підтвердила наявність вірусу небезпечного захворювання.
Через африканську чуму свиней на Виноградівщині введено карантин
Через африканську чуму свиней на Виноградівщині введено карантин
28 грудня о 10:33 до ОКЦ надійшло повідомлення від головного ветлікаря Виноградівського району про виявлення африканської чуми в 3-ох загиблих диких кабанах в м.Виноградів (урочище Виннички). Через африканську чуму свиней на Виноградівщині введено карантин та комплексний план попереджувальних заходів
×
Авторизація