ГоловнаРозділ «Тварини» Акваріум / Тераріум В Ужгороді рятувальники допомогли визволити з “підпілля” 3-метрового пітона Йончі (ФОТО)

В Ужгороді рятувальники допомогли визволити з “підпілля” 3-метрового пітона Йончі (ФОТО)

Наразі екзотичний улюбленець ужгородців перебуває в повній безпеці
В Ужгороді рятувальники допомогли визволити з “підпілля” 3-метрового пітона Йончі (ФОТО)

В Ужгороді рятувальники допомогли визволити з “підпілля” триметрового пітона Йончі (ФОТО)
Екстремальними виявилися два останні дні Різдва для одного з екзотичних мешканців кафе-бару “Акваріум”, що на вулиці Л.Толстого в обласному центрі Закарпаття, і власників цього закладу. Скориставшись “недоробкою” одного з майстрів, що при облаштуванні просторої кімнати-тераріуму, не поставив металеву сітку на виході з вентиляційної труби, триметровий тигровий пітон на кличку Йончі виповз у мандри в “акваріумне” “підпілля”.

Уже вчора по обіді відвідувачів “Акваріуму”, які традиційно приходили подивитися на насправді позитивну за характером велетенську змію та інших екзотичних мешканців “Акваріума”, зустрічали звісткою, що Йончі зник. При цьому його подружка, 2,5 метровий тигровий пітон-альбінос на ймення Анця, залишилася на місці.

“Чотириповерховий будинок, на першому поверсі якого розташовано “Акваріум”, авральними темпами споруджувався до Олімпіади-80 у Москві. А тому водопровідні комунікації прокладено в шахтах під забетонованою підлогою і доступу до них немає. Ці комунікаційні проходи відносно просторі, і в часі, коли обладнувався вхід до нижнього залу “Акваріуму”, була коротка можливість дослідити їх розташування. Це, по суті, і врятувало життя пітонові”, — розповідає власник бару, журналіст Олег Диба.

Після того, як з вечора було досліджено шлях, яким пітон зник зі свого помешкання, віднайти втікача спершу спробували, розібравши частину цегляної кладки всередині тераріуму. Однак, як виявилося, Йончі замандрував надто далеко, аби його можна було дістати в такий спосіб. Ситуація ускладнювалася сильним нічним морозом — низька температура частково потрапляла ззовні в складну систему комунікацій, облаштовану під вентиляцію, і тропічна за походженням рептилія втрачала тепло, а з ним і активність, а тому шанси на самостійне повернення пітона в тераріум були практично нульовими.

Єдиним способом врятувати плазуна було потрапити в комунікаційні шахти зверху, продовбавши товстий, майже 20-сантиметровий шар бетону. При цьому, можливе місцезнаходження пітона в підземних комунікаціях можна було тільки приблизно вирахувати, по-суті — вгадати.

Часу на роздуми не було, а тому після напруженої ночі було прийнято єдино можливе за тих обставин рішення — залучити до пошуків фахівців У ДСНС України в Закарпатській області. Останні відреагували оперативно, і вже за короткий час після вранішнього дзвінка разом з усім необхідним обладнанням прибули на місце надзвичайної події.

Хоча варіантів місця перебування пітона було безліч, спільно прийняте рішення виявилося практично “снайперським” — після того, як у визначеному місці перфоратором вдалося продовбати тверду бетонну стяжку і в такий спосіб зробити отвір в комунікаційну шахту, виявилося, що пітон перебуває всього за якихось двадцять сантиметрів лівіше. Що було практично на рівні фантастики. Холоднокровна тварина в “прохолодних” умовах втратила активність, а тому, скрутившись в кільце, практично не реагувала на сильну вібрацію від перфоратора над головою. Але, коли було зроблено спроби силою витягти його назовні, пітон, зробив відчайдушну спробу втекти вглиб “підземель”. І втримати на місці, а потім і “видобути” з-під землі велику і сильну рептилію вдалося тільки спільними зусиллями кількох неслабких чоловіків.

Завершенням операції з порятунку стало спільне фото на згадку з винуватцем події. Навіть попри те, що рятувальникам, в силу професії, доводиться опинятися в багатьох незвичайних ситуаціях, участь у порятунку велетенського екзотичного плазуна навіть для них виявилася надзвичайною подією.

Наразі Йончі з подружкою-"блондинкою" перебувають в іншому тераріумі, тимчасово потіснивши з нього варана Варю. Але відновлення і, почасти (з врахуванням нюансів нинішньої НП) переобладнання їх власного просторого житла — з басейном, водоспадом і іншими елементами “побутової” “розкоші”, триває буквально в ці хвилини. А тому можливість побачити пітонів у звичній обстановці, погладити реально доброзичливого Йончія, здолавши власні страх і стереотипи, можна буде вже найближчим часом, обіцяє Олег Диба. Адже за піврічне перебування в “Акваріумі” Йончі встиг стати справжньою “зіркою” і улюбленцем як ужгородської малечі, так і дорослих ужгородців.

Попри те, що за родом журналістської професії доводиться постійно мати справу з інформаціями про роботу закарпатських рятувальників, переконатися в їх професіоналізмі в такий надзвичайний спосіб довелося вперше. А тому власник “Акваруму” щиро вдячний в цілому “надзвичайній” службі області і, зокрема, конкретно тим рятувальникам, які брали участь у цій “позаштатній” операції. Всі вони на фото, зроблених в процесі камерами смартфонів (в ситуації, що склалася, було не до професійного фотографування):

Віктор Рокета — начальник аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області, підполковник служби цивільного захисту

Чобаль Іван — фельдшер-рятувальник аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області;

Дудиш В’ячеслав —рятувальник аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області;

Мельник Євген —рятувальник-моторист аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області;

Хлудеєв Едуард - водій-електик аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області

10.01.2017 2:29:28

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація