Найбільше роботи «4 лапам» – у районах ужгородських «П’яного базару» та Радванки
Вчора, 20 серпня, в Ужгороді розпочала свою роботу зі зменшення кількості безпритульних собак міжнародна волонтерська група VIER PFOTEN International (ГО «Чотири лапи»). Вже на його старті до заходу підключилися місцеві зоозахисники з ГО «Допоможи другу» та «БАРБОС». За словами голови «Допоможи другу» Віри Романової, сьогодні взяти участь у роботі виявили також два приватні ужгородські ветеринари, що не може не радувати як закордонних спеціалістів, які охоче дыляться досвідом, так і наших зоозахисників, котрі чи не кожен будній день потребують їхньої допомоги для своїх утримувачів.
Місцеві зоозахисники склали приблизний план об’їзду територій Ужгорода, де є найбільші скупчення безпритульних собак. У ньому, беззаперечно, першими фігурують район «П'яного базару» та територія села Радванка. З цих об’єктів, як зазначає волонтер «БАРБОСу» Вероніка Брудка, можна буде відловлювати собак з півтори тижні. Із закордонними волонтерами для кращого орієнтування в місті на відлов тварин почергово їздитимуть зоозахисники «БАРБОСу» та «Допоможи другу».
За інформацією адміністратора «Чотирьох лап» Анастасії Масло, за учорашній день вдалося прооперувати, вакцинувати та ідентифікувати чіпом 12 собак, відловлено було 21 тварину. «В основому це чотирилапі «жителі» «П’яного базару» та тамтешнього ромського табору. Двох собак привезли з вулиці Погорєлова її населенці», – каже волонтер «Допоможи другу» Доков Еліна. Звернень провести медичні процедури для їхнього чотирилапого від малозабезпечених жителів Ужгорода поки не було.
Відлов собак здійснюється методом звичайної приманки. Більш агресивних, чи то боязких з них усипляють пістолем зі снодійним засобом. Попри всі чутки про масову агресивність безпритульних собак міста, волонтери кажуть, що ніяких незвичайних ситуацій, пов’язаних з цим, не мали. Навпаки, Еліна, присутня на відлові, зазначає, що більшість тварин йшли до рук добровільно. «Особливо миролюбними були собаки, які проживають на території ромського табору. Напевне, це через наявність постійного контакту з людьми і постійної можливості похарчуватися, а не самому добувати їжу».
Медична робота над однією твариною триває у межах 20 – 40 хвилин. Це з введенням снодійного, дезінфікуванням місця, де оперуватимуть, самою операцією, вакцинацією проти сказу та ідентифікацію собаки чіпом. «Реабілітаційний період тварин триватиме день – два, у залежності від її стану. У цей час ми собаку не годуємо, лише даємо воду, аби не викликати рвотних реакцій після наркозу», – каже ветеринар ГО «Чотири лапи» Євгена Балука. Прооперованих тварин, окрім тутешнього утримання у вольєрах, беруть до себе ужгородські волонтери. Зазвичай, така «домашня перетримка, як жартує Віра Романова, закінчується тим, що у чіпованого чотирилапого з‘являється господар.
Сьогоднішнім ранком «4 лапи» продовжили оперувати собак вчорашнього відлову. «За вчора зробили половину запланованої норми, бо вирішували багато формальностей. Але як на перший робочий день – це нормально. До того ж, намагаємося з вечора залишати собі роботу на наступний день, аби ранок був зайнятим» , – каже Анастасія Масло.
У планах волонтерів ще раз об’їхати територію «П’яного базару» і окружні вулиці. Прооперованих вчора собак вже з чіпами доставлять на місця, звідки вони були відловлені. Відзавтра «4 лапи» відслідковуватимуть найбільш населену безпритульними собаками територію села Радванка.
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.