ГоловнаРозділ «Тварини» Поради фахівців Як позбуватись шкідливих молюсків у акваріумі?

Як позбуватись шкідливих молюсків у акваріумі?

Слимаки в акваріумі: шкода чи користь? Це питання задає собі кожен початковий акваріуміст. Особливо, коли оті слимаки беруться ніби ні з відкіля, та ще й розмножуються у неймовірно великих кількостях.
Як позбуватись шкідливих молюсків у акваріумі?

Справді, є певні різновиди молюсків, котрі приносять користь кімнатному водоймищу (наприклад, меланія, хелена). Однак є ті, котрі завдають акваріуму лише шкоду. Серед найбільш поширених равликів-шкідників зустрічаються фіза та котушка. Обидва види розмножуються у величезних кількостях. Найчастіше перенощиками є акваріумні рослини.

«Їх масове розмноження призводить до вкрай негативних процесів у акваріумі: по-перше, оптимальним вважається співвідношення: 1 великий равлик на 4-8 літрів води. Їх надлишок срияє перенаселенню акваріума і, відповідно, браку кисню на всіх мешканців акваріуму. По-друге, їх послід збільшує рівень нітритів у воді – солей нітритної кислоти. Це безбарвні кристалічні речовини, їх дуже важко позбутися, тому що вони добре розчинні у воді, не мають запаху, токсичні і сприяють поганому розчиненню кисню у воді, тож і масовому замору риби. По-третє, якщо молюскам мало корму, то вони повністю об'їдають рослин в акваріумі, що, звичайно, не на користь його жителям», – розповідає акваріуміст Мирослав Маркович.

                      Згуртування равликів "катушок" в акваріумі

Які ж найефективніші методи боротьби з акваріумними молюсками? Акваріуміст вважає, що найпростішим і найефективнішим з них є ручний вилов зайвих молюсків з акваріума. «Трохи полегшити завдання можна за допомогою невеликих хитрощів: покласти приманку для равликів на маленькому блюдечку в акваріум і залишити на ніч. На ранок равлики зберуться біля приманки. Тоді можна буде вийняти блюдечко з акваріума і видалити їх. У якості приманки підійдуть терті овочі, картопля, скоблене м'ясо тощо» – радить акваріуміст.

Хорошим методом боротьби з молюсками в акваріумах є його обробка хімічними засобами. Є спеціальні засоби для боротьби з ними. Рибок перед використанням кошти потрібно буде відсадити, а після – акваріум ретельно вичистити і повернути рибок.

«Ще один вірний спосіб боротьби з цими шкідниками – біологічний. Досить запустити в акваріум ті види риб, які поїдають молюсків. Боції та тетраодони чудово впораються з цим завданням» – розповідає акваріуміст.

Мирослав Маркович зазначає, що від «перенаселення» акваріуму молюсками не можна застерегтися, а тому кожному акваріумісту потрібно знати найпростіші і всім доступні методи боротьби з ними.

Ольга Борук, Зелене Закарпаття

21.01.2013 13:11:26

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація