ГоловнаРозділ «Тварини» Поради фахівців Правда і міфи про сухий корм

Правда і міфи про сухий корм

Чим краще годувати чотирилапих та пернатих улюбленців та чи треба вірити у чутки про "суцільну хімію" у складі фабричних кормів - відповіді спеціаліста на актуальні питання
 Правда і міфи про сухий корм

Не раз доводилося чути, що сухий корм для кішок та собак надзвичайно шкідливий, що там сама лише «хімія», що від нього хворіють і помирають… Але попри це є і такі люди, котрі годують своїх улюбленців самими фабрикатами, і улюбленцям цим по 10-12 років. То де ж істина, а де видумки і страшилки? Правдиві аргументи на користь сухого корму та мінуси його споживання навела нам Світлана Балан, асистент ветеринара та продавець-консультант клініки «ДіВЕТ».

− Сухий корм – це спеціально розроблена, збалансована їжа, котра протягом дня додає необхідні вітаміни, мінерали, мікро- і макроелементи у раціон тварини. При цьому правильне співвідношення всіх складників дуже залежить від віку і здоров'я вашої тварини. Якщо у неї вроджені чи набуті захворювання, споживання корму може допомогти їх вилікувати або ж навпаки – поглибити. І уже вкрай рідко неправильно підібрані фабрикати доводять до болячок. А це означає, що навіть чітко сформований раціон треба буде періодично коригувати. Наступна небезпека: привчені з дитинства до домашньої їжі вихованці можуть і не захотіти переходити на сухий корм. Собаку ще можна привчити до змін у раціоні, а кішка швидше буде голодувати, аніж їсти те, що їй не смакує. А ще у тварин може бути алергія на певний вид фабрикату чи на один із складників, розлад шлунку через різкий перехід від домашньої їжі до консервованої тощо. Коли таке трапляється, спробуйте змінити марку, або ж порадьтеся із ветеринаром.

− Світлано, якість фабрикатів залежить від виробника? І чим різняться спеціальні корми від звичайних?

− Поживність корму визначається не ступенем розкрученості марки, а тим, що входить до його складу. Для того, аби бути абсолютно впевненим у якості та рецептурі, при виборі готового корму насамперед звертайте увагу на продукцію відомих фірм, які мають власні науково-дослідні центри.

Готові корми для кішок і собак бувають декількох видів: класичні (рецептура такого корму максимально наближена до потреб дорослої здорової тварини), спеціалізовані (складені з урахуванням особливостей віку, фізичного стану і породи, наприклад, з позначкою Junior) та лікувально-профілактичні (наприклад, розроблені для дієти при конкретних захворюваннях). Останні не є ліками і не здатні замінити препаратів, виписаних ветеринаром.

У хорошому зоомагазині сьогодні можна знайти продукцію економ- (Chappi, Kitekat), преміум- (Friskies, Pedigree) і суперпреміум-класу (Royal Canin, Purina, Hill’s). Їх головна відмінність − у кількості натуральної сировини, яку використовують при виробництві корму. У складі фабрикатів економ-класу рослинних протеїнів може бути більше, ніж тваринних, а істотну частку порції складатимуть барвники та ароматизатори. Тому часом домашня їжа з вітамінно-мінеральними добавками може виявитися набагато кращою і поживнішою. Не варто вибирати такі корми для постійного раціону.

У фабрикатах економ-класу натурального м'яса може бути всього 4-5%, включаючи субпродукти, проти 40-50% у класі преміум. Корми суперпреміум-класу значно дорожчі, але вони мають більшу енергетичну ємність, і добова норма таких кормів відносно мала. А це означає, що порції менші, що компенсує різницю в ціні.

− Серед населення ходять чутки, що сухий корм потрібно розмочувати перед тим, як годувати тварину. Вони правдиві?

− Це видумки. Такий корм спеціально засушують, аби він довше зберігав відчуття ситості після прийому їжі – на те він і сухий. Замочування, навпаки, може спричинити харчове отруєння, оскільки всі поживні елементи вийдуть у воду і такий корм швидко кисне. Є спеціальні фабрикати для тварин із проблемами приймання чи засвоєння їжі, котрі потрібно мочити, але їх вкрай рідко можна знайти у наш зоомагазинах. Ще раз наголошую, що консервовані та сухі корми збалансовані і підбираються в залежності від індивідуальних особливостей ваших улюбленців.

− А що порадите власникам мишок та папужок?

− У дикій природі гризуни харчуються в основному злаками та іншими рослинними продуктами, багатими клітковиною. Тому хороший корм повинен складатися на 2/3 з цільного зерна, причому переважно кукурудзи або пшениці (у них більше калорій). Пластівці, гранули та міні-крекери не можуть стати основою раціону вашого вихованця − занадто м'яка їжа прожовується не повністю, в результаті виникає розлад травлення. І не переплачуйте за корми з сухофруктами: для збереження здоров'я гризуна овочі та фрукти повинні бути тільки свіжими.

Універсального корму для птахів немає, тому купуйте тільки такі корми, які призначені саме вашому вихованцеві. Невелика пачка якісного корму коштує як кілограм звичайної зернової суміші, але в ній частка горіхів, пшениці і кукурудзи мінімальна. У раціоні дрібних пташок насіння соняшнику не повинно бути більше 15-20%. У ньому занадто багато маслянистих речовин, а дешевий корм може наполовину складатися саме з насіння. Крім того, звичайна зернова суміш не містить важливих для здоров'я птиці мікроелементів. Ще птахам потрібні мінеральні брикети з кальцієм і фосфором і чистий річковий пісок для подрібнення корму в шлунку − пісок з вулиці для цих цілей не підійде!

Звісно, чим краще пригощати свого улюбленця − вирішувати вам. Але пам’ятайте, що бажання зекономити гроші та час на приготування їжі може призвести до сумних наслідків.

Вероніка Брудка

04.10.2012 13:39:26

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація