ГоловнаРозділ «Тварини» Комахи "Гігантський жук" у житлових будинках є звичайним…чорним тарганом

"Гігантський жук" у житлових будинках є звичайним…чорним тарганом

Сьогодні нерідко у під'їздах, а то й у продуктових магазинах можна побачити комаху чорного забарвлення і досить-таки немалих розмірів. Ширяться чутки, що це "гігантські жуки", чи то " мадагаскарські таргани". Ентомологи розвіюють міфи...
 "Гігантський жук" у житлових будинках є звичайним…чорним тарганом

Доцент кафедри ентомології та збереження біорізноманіття УжНУ Мателешко Олександр Юрійович зазначає, що чорні гігантські комахи, котрих неодноразово можна побачити у житлових приміщеннях - звичайні чорні таргани.

"Звичайно, аби сказати стовідсотково, треба побачити комаху. Однак, найшвидше, це звичайний різновид тарганів - чорний. Колись їх чисельність була масовою. Сьогодні їх витіснив "рудий" тарган".

Чорний тарган - від лат. Blatta orientalis, представник типу членистоногі, відноситься до класу комахи. Від інших представників цього виду відрізняється лише насиченим чорним забарвленнням і справді велетенським, як для комахи, розміром. Довжина самця 2 - 3 см; довжина самки 1 - 2 см.

Чорні таргани відносяться до синантропних комах, тобто їхній спосіб життя тісно пов'язаний з житлом людей. Тому їх можна зустріти тільки в житлових будинках, переважно на територіях більшості країн Європи. Живляться, відповідно, продуктовими відходами. Особливістю чорного таргана є швидке звикання до нової обстановки. Також він здатний досить швидко переміщатися. "Кілька років тому, пам'ятаю, цих комах можна було побачити у великих кількостях чи не у всіх житлових приміщеннях. Сьогодні чорного таргана "витіснив" його родич "рудий" - тарган меншого розміру і надзвичайно рухливий. Тому для багатьох чорний тарган є незнайомим", - зазначає ентомолог.

На запитання, чи можуть підїздами чи магазинами "гуляти" якісь види жуків, зовні схожі до чорних тарганів, пан Олександр зазначив, що траплятися можуть лише туруни та чорнотілки. Однак, для турунів не є характерним поселення в житлових приміщеннях. Їх найчастіше можна побачити на земельних ділянках, поблизу приватних будинків. Чорнотілки можуть траплятися у житлових будинках, особливо на його вологих місцях. Наприклад, на складах картоплі чи інших овочів.

Зелене Закарпаття

20.03.2013 16:40:03

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація