ГоловнаРозділ «Тварини» Інші Скоро у фауні Закарпаття може з’явитися ще один вид черепахи – червоновуха прісноводна

Скоро у фауні Закарпаття може з’явитися ще один вид черепахи – червоновуха прісноводна

Черепаха з Північної Америки, яку вже давно охоче заводять дома любителі зооекзотики, років через 10- 15 може поповнити природний ареал плазунів нашої області. Про це «Зеленому Закарпаттю» розповів доцент кафедри зоології УжНУ Федір Куртяк.
Скоро у фауні Закарпаття може з’явитися ще один вид черепахи – червоновуха прісноводна

«Нещодавно особину червоновухої черепахи (Trachemys scripta elegans) бачили біля села Велика Копальня, що у Виноградовскому районі Закарпатської області. Напевне, хтось просто відпустив її у природу», – розповідає Федір Федорович, – І якщо з кілька років тому, зважаючи на погодні умови в області, у світі загалом, багато з адвентивних видів не перезимовували на чужині, то зараз вони нормально переносять холодну пору року. Сьогодні цей вид є навіть на території північної Москви». Отож, зоолог прогнозує, цілком реально, що років через 10- 15 до поки єдиного на Закарпатті виду черепахи – європейської болотяної (Emys orbicularis) – приєднається ще один – червоновуха прісноводна.

Цей вид вже з 10 років заводять вдома любителі плазунів. «Емігрантів» з Південної та Центральної Америки сьогодні за досить- таку невелику ціну – біля 40- 60 гривень – можна придбати чи не у кожному закарпатському зоомагазині чи у зоовідділі ринку. Живуть «у неволі» плазуни немало – приблизно 25 років, та і до умов утримання невибагливі. Про правила купівлі здорової червоновухої та догляду за неї розповідає «Високому Замку»  завідувач зооветеринарного відділу Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Андрій Кийка.

Фахівець каже, що найкраще купувати маленьких чероновухих – діаметром у панцирі 5- 7 сантиметрів. Потрібно оглянути тварину: чи не пошкоджені лапки та хвостик, чи відкриті очі. Якщо закриті, значить, з черепашкою не все гаразд. Вона не повинна довго ховати голову у панцирі. Здорова тварина має бути активною і у воді, і на суші. Найкомфортніше, за словами Андрія Кийка, така черепаха почуватиметься в акватераріумі. Для маленької підійде акватераріум завдовжки 30 сантиметрів, завширшки – 40 та такою ж висотою. У хатці для черепашки обов’язково має бути берег, бо вона любить на ньому сидіти. Його можна виготовити самому, або ж придбати акватераріум уже з берегом.Обовязковими є підігрівач та фільтр для води, адже температура води повинна становити не менше 25- 27 градусів. Якщо посадите цю, як ми вже зясували, любительку тепла, у холодну воду, тварина, в кращому випадку, довго хворітиме, в гіршому – помре. У день купівлі, або принаймні за перших кілька годин, годувати черепаху Андрія Кийка не радить. Коли вона трохи звикне до нової обстановки, спробуйте погодувати її з пінцета або ж киньте у тераріум кілька гранул корму. Спеціаліст радить купувати корми для водяних черепах польського виробництва. Цих домашніх улюбленців годують через день один раз. Можна і кожного дня, але небагато. Черепахи звикають до режиму, але дотримуватися його не обов’язково.

На відміну від нашої болотяної черепахи, яка веде досить- таки потаємий спосіб життя, червоновуха не полохлива – дуже любить приймати сонячні ванни, тому сміливо «валяється» на камені, підставивши панцир під сонячні промені. Оскільки у обидвох видів одна і та сама основна кормова база – риба, то, болотяній може просто не діставатися харчу – смілива «імігрантка» може добряче її об’їдати. Тому, поява адвентивного виду плазуна на території Закарпаття, зазначає пан Куртяк, може нести і певну небезпеку для нашого виду – болотяної черепахи.

Зелене Закарпаття  

07.05.2014 13:49:34

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація