ГоловнаРозділ «Тварини» Інші Канібалізм у домашніх тварин: хто найагресивніший і в чому його причина?

Канібалізм у домашніх тварин: хто найагресивніший і в чому його причина?

Хом'ячок – здавалося б, зовсім невинне маленьке створіння. Однак, помістивши у клітку кілька таких гризунів, з часом починаєш їх не дораховуватися. У чому причина такої агресії і у яких тварин вона найчастіше проявляється, ми пробували з'ясувати у головного лікаря Ужгородської ветеринарної клініки Юрія Шполарича.
 Канібалізм у домашніх тварин: хто найагресивніший і в чому його причина?

Канібалізм – поїдання тваринами особин свого виду. Вчені зазначають, що така поведінка є характерною для приблизно 140 видів тварин, які живуть по всьому світу.

Серед представників домашньої фауни канібалізм найбільш розвинений у домашніх птахів, зокрема, у курей. «Дорослі особини закльовують одне одного до крові, а то й з летальним наслідком. Звичайно, цього не побачиш щодня, однак, серед домашніх тварин у курей подібне явище виникає найчастіш», –каже пан Шполарич.

Назвати однозначну і головну причину канібалізму у птахів, та й в інших тварин важко. Провокувати таку агресію може багато явищ. Наприклад, занадто яскраве освітлення в приміщенні, що є для них нервовим подразником. Збудником канібалізму може бути і велика скупченість особин у одному місці. Не менш вагомою причиною проявлення агресії у тварин пан Юрій називає і недоліки у харчуванні птиці: «У її раціон треба включати більше білкової маси. Нестача вітаміну А в щоденному харчуванні як птиць, так й інших тварин, теж негативно відображається на їхній поведінці».

Не рідко трапляються випадки, коли новоспечені батьки сімейства гризунів убивають своє потомство. Це явище пан Юрій відрізняє від канібаізму і називає «постродовим синдромом у тварин». «Звичайно, це свого роду теж канібалістичне проявлення. Однак, через ряд причин назвати це гострою агресією не можна». За словами Юрія Шполарича, найчастіше тварини гинуть з волі своїх батьків з двох причин. Перша: для народження тварині не було створено належних умов, тому процес був складним і болісним. Друга: на потомстві з'явилися чужорідні запахи, котрі мати тварини просто не «приймає».

Пан Юрій зазначає, що явище канібалізму у тваринному світі не є вивченим донині і «досліджується чи не щодня та щогодини». Однак, дійти якогось чіткого висновку про найбільших агресорів у світі домашніх тварин та визначити основну причину їхньої поведінки науці ще не вдалося.

Зелене Закарпаття

29.05.2013 14:35:47

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація