ГоловнаРозділ «Тварини» Декоративні тварини " Я бачу у курці не тільки м'ясо і яйця, а ще й зовнішню красу", - каже ужгородський птахівник

" Я бачу у курці не тільки м'ясо і яйця, а ще й зовнішню красу", - каже ужгородський птахівник

Є така професія – суддя з декоративного птахівництва. Цьому навчається ужгородець Василь Полончак. Чоловік уже не одноразово брав участь у виставках, у тому числі за кордоном, зі своїми декоративними птахами. А їх у пана Василя не менше тисячі.
" Я бачу у курці не тільки м'ясо і яйця, а ще й зовнішню красу", - каже ужгородський птахівник

 Від перукаря до птахівника

Для того, щоб професійно представляти своїх птахів на спеціалізованих виставках, а окрім того мати статус у середовищі європейських фахівців (бо в Україні на серйозному рівні ця справа тільки на початковій стадії), Василь і освоює новий фах судді з декоративного птахівництва, хоча сам є… практикуючим перукарем. Для нового статусу доведеться відпрацювати кілька суддівських заходів. А наприкінці серпня чоловік зі своїми декоративними курми їде до Києва на виставку.

Про специфіку курей, качок, гусей не як м’ясної сировини, а як краси ужгородець може розповідати годинами. «Цей півень особливої англійської породи – орпінґтон золотий. Його до Ужгорода привезли зі Словаччини», - розповідає птахівник, тримаючи в руках півня вагою 7 кілограмів. Василь пояснює, що цей птах на виставці в Словаччині отримав вищу оцінку 96 балів, оскільки за стандартами від кінчика гребеня і до кігтя відповідає належним нормам.

Дороге серцю й гаманцю заняття

Курей, качок, гусей, індиків у пана Василя вже нараховується з тисячу. І всі вони декоративні, тобто розводяться в першу чергу задля краси. Різноманітні кольори пір’я від усіх відтінків коричневого до перламутрового, голубого та білосніжного, розміри птахів та форми і визначають їх якість, а відповідно й ціну. Доросла особина вартує кількох сотень доларів. А яйце такої курки 5-10 умовних одиниць, хоча від звичайного курячого воно на вигляд нічим не відрізняється. У господарстві закарпатця породи тільки іноземних пернатих, бо українських поки не вивели.

«Люди змінили генетику цієї птиці, тож імунітет у неї послаблений, - пояснює специфіку декоративних птахів Василь, - і вже з першого дня, щоб вони були такими гарними, їх щеплюють, дають вітаміни, спеціальні корми. Один такий птах з’їдає до 300-400 грам корму щодня. І догляд за ними зовсім не такий, як за звичайними курицями, - каже Василь Полончак, проводячи нам екскурсію своїм пташиним господарством.

Шовкові кури з пухнастим пір’ям та кольору далматинців

У колекції Василя Полончака нині десятки порід курей, гусей та навіть голубів. Захоплення пернатими в ужгородця з дитинства. Це колись усе починалося з кількох голів, а нині в господарстві декоративних птахів від кількаденних до кількарічних: «я тримаю браму, орпінґтона, кохінхіна карликових кучерявих, шовкових курей. Наприклад, у минулому році придбав шовкових курей забарвленням далматинців. Таких нема на теренах СНД. Це дуже цікаві птахи. Голландці зайнялися селекцією і вивели такий новий колір».

Птахівник ретельно відбирає тих, які можуть брати участь у виставках. До речі, кожна курка чи качка з цього господарства має кільце, на якому зазначено рік народження та країна-походження.

На запитання, кому цікаві такі кури, Василь відповідає: «таким же любителям декоративних птахів, як і я». Тобто це люди, які бачать у курці не тільки м'ясо і яйця, а ще й зовнішню красу. А також можуть дозволити собі придбати недешевого птаха й утримувати його на господарстві задля естетичного задоволення.

Василь Полончак із півнем-чемпіоном породи «золотий орпінґтон»

Шовкові кури-далматинці

Звичайні яйця незвичайних курей

Чорні шовкові кури

Особливим птахам – особливе харчування

Тетяна Лешко, 7dniv.info

27.08.2013 23:01:14

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


Схожі публікації

Закарпатці долучаються до флешмобу під назвою "Нагодуй птахів узимку" (ФОТО)
Закарпатці долучаються до флешмобу під назвою "Нагодуй птахів узимку" (ФОТО)
На Закарпатті зимують десятки видів різних птахів: синиці, горобці, ластівки, чижі, снігурі, сойки, сороки, земняки, чикотні, щиглики, граки, ворони, галки й лебеді. Деякі з них постійно живуть у нашій області, а деяким доводиться долати тисячі кілометрів на шляху до нас.
У підсумковій виставці голубів на Виноградівщині взяли участь 100 закарпатських голубівників (ВІДЕО)
У підсумковій виставці голубів на Виноградівщині взяли участь 100 закарпатських голубівників (ВІДЕО)
До прикордонного Вилока зі своїми пернатими вихованцями з’їхалося близько ста голубівників з Берегівського, Мукачівського, Хустського, Іршавського та Виноградівського районів.
Орнітологи закликають закарпатців підгодовувати птахів (ВІДЕО)
Орнітологи закликають закарпатців підгодовувати птахів (ВІДЕО)
Коли надворі починаються холоди, пташкам доводиться нелегко: ті, що не відлітають до теплих країв змушені утеплювати своє житло і більше часу витрачати на пошуки їжі. Тому з настанням холодної пори року варто допомогти пернатим друзям.
×
Авторизація