Аксолотль або водяний дракон

Аксолотль – дуже симпатична істотка, яка ніби зійшла з малюнку японського мультиплікатора. У неї 6 волохатих ріжок, маленькі круглі оченята і широкий, усміхнений писочок. Цікаво, що досить довго цих істот вважали окремим видом. Лише випадково з’ясувалось, що аксолотль – личинка амбістоми(земноводне типу саламандри). Їх є багато видів, але в основному зустрічаються личинки амбістоми тигрової та мексиканської. Незвична істота тим, що залишаючись у стадії розвитку личинки здатна розмножуватись (це явище називається неотенією), живучи при цьому років до 15, що власне і давало підстави вважати їх окремим видом.
Аксолотлі бувають різних кольорів: білі, рожеві, коричневі, чорні… однак яскравих відтінків серед них не зустрічається. У них спокійний, врівноважений характер – у воді це проявляється тим, що вони майже не плавають, надаючи перевагу неспішному бродінню по дну свого помешкання.
Утримувати тварину не складно, однак важливо пам’ятати кілька суттєвих моментів. Води аксолотлю багато не потрібно, і вважається, що тримати тваринку, при її розмірах (25-30 см), можна навіть в 10-літровому акваріумі. Однак, і їй і вам буде зручніше, якщо ви постараєтесь поселити її принаймні в 30-40-літровий – адже так і вода чистіша, і міняти її треба рідше(раз в тиждень третю частину).
Аксолотль – хижак. У природному середовищі він довго може лежати у засідці, незворушно чекаючи, поки мимо пропливе його обід. Перетравлює він їжу 2-3 дні. У домашніх умовах основним кормом, як правило, для них служить мотиль, підійдуть і дощові черв’яки. Не відмовляється, проте, і від шматочків нежирного м’яса та риби. Вони можуть нападати на своїх сусідів, тому з рибками поселяти їх не рекомендують. А от «свої», тобто ті ж личинки амбістом, один одного дуже навіть терплять. Тим паче, що тварини ці спокійно регенерують відкушені лапи та хвости.
До речі, про хвости: хвіст аксолотля складає 70% від його загальної довжини. Також цікаво те, що дихають ці тваринки не лише зябрами, не лише легенями чи шкірою, а усім цим разом. У них поганий зір, тому освітлення акваріуму не є принциповим питанням. Однак, від нього залежить те, наскільки зручно вам буде спостерігати за життям істоти.
Щодо розмноження: у неволі ця тварина розмножується цілий рік. Самка може відкладати до 1000 ікринок(!). Аби стати дорослим, малюку аксолотля знадобиться близько року. Однак уже через 3 місяці довжина його складатиме 12-15 см.
Аксолотлів часто використовують для різних дослідів, а от у природі, на жаль, вони вже майже не зустрічаються. Тому занесені до списку CITES(Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що знаходяться під загрозою зникнення).
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.