ГоловнаЗоозахисна діяльність Поради фахівців «Зоозахисна діяльність» Схеми та ідеї для виготовлення годівничок

Схеми та ідеї для виготовлення годівничок

Ужгородська зима показує нам усі можливі варіанти погоди – від лютого морозу і завірюх до ласкавих сонячних променів та теплого весняного вітерця. Але наші міські пернаті друзі взимку страждають від голоду не залежно від погоди.
Схеми та ідеї для виготовлення годівничок

Тому громадська організація «Екотон» разом з біологами, редакцією «Зелене Закарпаття» та небайдужими ужгородцями періодично проводить акції допомоги птахам (виготовлення та розміщення по місту годівничок, освітня робота – чим можна, а чим ні в якому разі не варто годувати тварин тощо).

Для тих, хто теж вирішив долучитися до заходів, організованих "екотонівцями", або ж підгодовувати птахів та білочок на власному обійсті, пропонуємо кілька простих ідей та схем для виготовлення годівничок та гнізд-шпаківень, в котрих не лише селитимуться навесні перелітні пернаті, а й зможуть сховатися від негоди їхні зимуючі побратими.

Креативна годівничка з сала та зерна не лише допомо;е пернатим, а й урізноманітнить садовий інтер'єр взимку. Для її створення потрібні такі матеріали: сало, грубий овес, горіхи, сухофрукти, насіння соняшника; дріт, садову мотузку; старий тенісний м'яч, склянку чи інші формочки (м'яч потрібно спочатку розрізати на 2 половини і зробити маленький круглий отвір на вершині, потім знову запечатати, обернувши кулю дротом навколо і скрутивши кінці дроту разом надійно).

Помістіть сало в каструлю і розплавте його при низькій температурі. У той час, коли сало тане, змішайте сухофрукти й горішки разом. Додайте жменьку сухої їжі до розплавленого сала і змішайте їх. Сухі компоненти повинні бути всі добре змочені в салі. Вставте дріт у центр старої кулі, котру заздалегідь підготували – дріт повинен бути в довжину більшим, ніж куля. Нижній кінець дроту, що буде занурений у кулю, краще загнути у формі петлі. Заповніть кулю сумішшю. Так само можна використати склянку та інші формочки. Після того, як суміш застигне можна видалити форму і розвісити красиві годівнички для птахів у саду.

   

Схожим методом можна виготовити й пласкі годівнички, намастивши на товстий картон клей із води та муки – він не шкодитиме тваринам, а картон або ж заготовки з інших матеріалів можна виготовити у довільних формах – і красиво, і практично.

 

А ось як виглядають фабричні та самобробні годівниці-автомати:

На цьому малюнку показано деталі саморобної годівниці-автомата, виготовленої з пластикової пляшки:

1. Кришка з обрізаної пляшки для захисту від намокання отвору.
2. Перевернута пляшка з кормом та верхнім отворим для наповнювання годівниці їжею.
3. Підставка для птахів.
4. Підставка для корму, котра завобігає його висипанню.
5. Шнур або дріт для підвішування.

Майстерні та складні ідеї для ентузіастів, хто вирішив не лише підгодовувати птахів, а й зробити годівничку чи шпаківню частиною садового інтер’єру:

Успіхів вам та натхення у роботі!

17.12.2013 15:27:23

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація