Детекторами забрудненого повітря є рослини
У Флоренції європейський дослідницький проект аналізує електричну активність поведінку рослин, застосовуючи інноваційний підхід.
Рослини здатні відчувати гравітаційне поле, електромагнітні поля, хімічні градієнти, тощо. Ця величезна кількість інформації, яку рослини сприймають і передають, є до нашого розпорядження. Просто ми маємо знайти спосіб її розшифрувати, а потім зробити її доступною.
Початкова точка — це цифровий аналіз поведінки деяких кібер-рослин за конкретних обставин і у конкретному середовищі.
Спостерігаючи за сигналами, які генерують рослини, ми здатні відстежити стимули, які їх спричинюють, і робимо це з високою якістю. Після того, як сигнали прочитані без спотворення і, за можливістю, підсилені, вони оцифровуються -тобто, аналоговий сигнал, який різниться у часі, конвертується у дані.
Проблема – у спостереженні за ефектами, відстеження причини і запис, тим часом, до еталонної бази данних про те, як рослина реагує на зовнішні подразники.
Як говорять італійські вчені, вони дійсно створюють словник, де кожному конкретному параметру середовища відповідає конкретне електричне повідомлення. “Якщо нам вдасться встановити код, ми матимемо такий собі розмовник для рослин. Де дозволить нам бачити, що відчувають рослини.”
Цифрова мережа і потужний алгоритм перетворюють кожне дерево на вартового довкілля. Кінцевою метою є збір даних, які походять від кількох рослин, об”єднання їх і конкретизація.
Те саме дерево зможе одночасно запропонувати інформацію щодо декількох параметрів довкілля. У той же самий час, якщо б ми мали користоватися традиційними датчиками, як це зазвичай відбувається на станціях моніторингу, ми були б змушені використовувати один датчик для кожного параметру, який ми хочемо проаналізувати. А це звичайно, дуже дорого .
Від моніторингу у реальному часі до заміру хімічних речовин у сільському господарстві – опанування мовою рослин уможливіть всебічний контроль за станом нашого довкілля – у такий спосіб, який ми ніколи не бачили раніше.
За інформацією euronews.com
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.