Головна Цікава планета В Бразилії знайшли новий вид дельфінів

В Бразилії знайшли новий вид дельфінів

Бразильські зоологи виявили новий вид прісноводних дельфінів, що мешкають в районі Амазонки.
В Бразилії знайшли новий вид дельфінів

Вид отримав найменування Inia araguaiaensis за назвою річки, де вони проживають. Опис нового виду опубліковано у журналі PLoS ONE, коротко про нього пише ScienceNow повідомляє Lenta.ru.

Прісноводні дельфіни роду Inia раніше вважалися розділеними на два види: Inia boliviensis та Inia geoffrensis .

Проте в новій роботі дослідники показали, що тварини, якімешкають в басейні річки Арагуая, не змішувалися зі своїми родичами з Амазонки протягом уже приблизно двох мільйонів років.

Встановити це вдалося під час порівняння нуклеотидних послідовностей представників роду, що мешкає у різних частинах тропічної Бразилії.

Крім різниці в ДНК, вчені виявили між трьома видами невеликі морфологічні відмінності - череп представників нового виду виявився більш широким, ніж в інших дельфінів. Дані про анатомію нового виду через важкодоступність кісткових останків були отримані на підставі лише чотирьох черепів (по два препарати на стать).

За словами вчених, швидше за все, новий вид відокремився від своїх родичів у той момент, коли річка Арагуая змінила свій хід і перестала впадати в Амазонку.

Це призвело до географічної ізоляції популяції і, в кінцевому підсумку, до формування на її основі нового виду. Такий механізм є класичним прикладом алопатричного видоутворення.

Нещодавно зоологам вдалося знайти новий вид морських горбатих дельфінів. Майже як у випадку із представниками Inia, рід виявився розділений не на три, а на чотири види.

Встановити це вдалося також за рахунок методів молекулярної систематики. Іншою важливою недавньої знахідкою серед ссавців є олінгіто, які мешкають у джунглях Еквадору "гібрид кота та іграшкового ведмедика".

За матеріалами видання "Кореспондент"

14.03.2014 0:00:00

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація