Головна Цікава планета Учені нарахували 180 видів риб, що світяться

Учені нарахували 180 видів риб, що світяться

Іхтіологи з Американського музею природної історії у Нью-Йорку виявили, що дуже багато риб (180 видів з 50 сімейств) здатні флуоресціювати. Причому деякі з них, судячи з усього, використовують своє флуоресцентне забарвлення для внутрішньовидової комунікації.
Учені нарахували 180 видів риб, що світяться

Дослідження опубліковане у журналі PLoS ONE.

Під час дослідження вчені вивчали риб, що містяться у колекціях музею, а також спеціально впійманих в акваторії Багамов і Соломонових островів. Окрім фотографування у блакитному і ультрафіолетовому світлі, учені проаналізували ДНК тварин і визначили гени, що відповідають за світіння.

Флюоресценція виявилася дуже поширеним явищем, яке, судячи з аналізу філогенетичного дерева риб, виникало кілька разів незалежно. Серед флуоресцуючих видів виявилися не лише костисті риби, а також їхні примітивніші родичі з іншого класу – хрящові акули та скати.

За словами авторів, найширше флуоресценція поширена серед риб, що живуть у коралових рифах і мають при цьому протекційне забарвлення. Їх важко помітити у звичайному світлі, але при використанні жовтого фільтру вони досить яскраво забарвлені. Такі фільтри учені виявили у кришталику і рогівці багатьох з досліджених видів.

Флуоресценція добре відома серед безхребетних (медуз, коралів і членистоногих), проте перша риба, що світиться, була виявлена тільки у 2009 році. Нею виявився японський вугор Anguilla japonica. Тоді біологи, проте, так і не змогли встановити механізму флуоресценції.

За матеріалами УКРІНФОРМ

11.03.2014 15:06:06

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація