Головна Цікава планета У Рівному лабрадор допомагає хворим на аутизм дітям одужати

У Рівному лабрадор допомагає хворим на аутизм дітям одужати

У Рівному чорний лабрадор Аріс став справжньою знаменитістю. Його вважають педагогом, лікарем і мало не цілителем. У місцевому реабілітаційному центрі 7-річний собака допомагає відновити здоров'я дітям з аутизмом, синдромом Дауна, хворим на церебральний параліч.
У Рівному лабрадор допомагає хворим на аутизм дітям одужати

"Ми з чоловіком планували сім'ю, і дитина була бажаною. Діагноз "аутизм" став для нас шоком. Було неймовірно важко усвідомити і повірити в це. Хлопчик ріс замкнутим, не говорив, вередував і плакав без очевидної на те причини. Завдяки заняттям з Арісом син вперше розкрився і пішов на контакт. Ми тепер можемо працювати з логопедом", - розповідає мама 5-річного Дмитрика Ангеліна Гапанюк із Рівного.

Хвороба єдиної дитини стала великим потрясінням для сім'ї. Недобре батьки запідозрили, коли малюкові не було й року. Жінка розповідає, що лікарі заспокоїли, мовляв, дитина переросте й все буде добре. Але хлопчик залишався замкнутим і хворобливим. Перші слова сказав тільки в 4 роки. Він неохоче спілкувався з батьками та іншими дітьми.

На заняття з Арісом у міській реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами "Пагінець" Ангеліна приводить сина два рази на тиждень. "Займаємося з лабрадором менше півроку, але вже помітні результати. Неймовірно, але після спілкування із собакою наш Дмитрик змінюється. Він заспокоюється, не плаче й не вередує. Перестав боятися людей у ??білих халатах", - радіє Ангеліна Гапанюк.

На дивовижні здібності Аріса першою звернула увагу реабілітолог центру Тетяна Ковальчук. Вона й умовила свою подругу - власницю собаки Оксану Поліщук на експеримент.

"Педагоги й батьки були просто вражені тим, як присутність Аріса позитивно впливає на поведінку їх дітей. Ми також не очікували, що зміни будуть настільки помітними. Діти, які не звертали на навколишній світ жодної уваги, за кілька занять починали реагувати на людей, спостерігали за птахами, котами, собаками. Для мене це було справжнім щастям і тому вирішила займатися і допомагати дітям", - згадує Оксана Поліщук, власниця лабрадора.

Аріс - мисливський пес. Ходить на качок, кабанів. У нього десятки міжнародних нагород, єгерських призів, перемог на виставках. Він чемпіон України і Білорусії з екстер'єру.

"Виховували з любов'ю і ніколи не підіймали на нього руку. Народився він у розпліднику в Україні. Має італійське та англійське коріння. Характером дуже схожий на знатного діда-бельгійця. Він був теж добрим мисливцем", - розповідає Оксана Поліщук.

У дитинстві Аріс любив бешкетувати. Бувало, що й гриз тапочки. Міг стягти скатертину зі столу з посудом. Але подорослішавши, він змінився. Господиня каже, що заняття з дітьми Арісу подобаються.

"Він дуже добрий і чуйний пес. Жодного разу не загарчав на дитину. Завжди терплячий і стриманий. Не злиться, навіть, якщо діти його вдарять, або наступлять на ногу чи хвіст. Повірте, такі якості притаманні не багатьом собакам. Він за характером надзвичайно добрий", - розповідає реабілітолог центру Тетяна Ковальчук.

В Україні є всього кілька спеціально навчених собак для таких занять. Фахівці запевняють, що мало тварин здатні до такої роботи. Кажуть, ціна на ринку навченого пса € 5-6 тис.

"До нас приводять дітей із синдромом Дауна, аутизмом, ДЦП та вадами мовлення. У програмі занять - різноманітні вправи, ігри. Вони допомагають дітям проявити ємоціі, розвинути пам'ять, увагу, мислення і побороти страхи. Якщо дитина боїться собаки - ми не наполягаємо. Важливо що б вона сам зацікавилася і захотіла погратися з Арісом", - пояснює реабілітолог Тетяна Ковальчук.

"Лікування та реабілітація людей за допомогою спеціально відібраних і навчених собак називається каністерапія. Таких, як Аріс, в Україні одиниці. Він - дійсно дуже ефективний терапевт. Завдяки йому нам вдалося досягти хороших результатів. Особливо успішно вдається працювати з корекцією проявів у дітей аутизму. Мріємо про те, що завдяки каністерапії дітки зможуть піти вчиться в звичайні школи, повернутися до повноцінного життя", - говорить Тамара Савчук, директор Рівненського реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами "Пагінець".

Заняття з дітьми за допомогою собаки в центрі проводять 3 рік. Всі вони безкоштовні. У групу беруть не більше 6 малюків. Кожній дитині реабілітолог приділяє щонайменше півгодини.

За матеріалами сайту "gazeta.ua"

14.02.2014 13:55:17

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація