Головна Цікава планета Розмір тварин вказує на те, що планета наближається до свого температурного максимуму

Розмір тварин вказує на те, що планета наближається до свого температурного максимуму

Такі висновки вчені зробили після дослідження, яке показало, що більш високі температури в цілому сприяють зменшенню розмірів ссавців і збільшенню розмірів рептилій.
Розмір тварин вказує на те, що планета наближається до свого температурного максимуму

Десятки мільйонів років тому змії були величезними, немов коні . А коні були майже такими ж маленькими, як змії. На думку вчених, через глобальне потепління світ може знову стати таким.

Палеонтолог із Флоридського Музею Природознавства Джонатан Блок вірить у зв'язок між розміром і глобальної температурою. У приклад він наводить жаркий період , відомий як пізньопалеоценовий термічний максимум. І що ж нас очікує в майбутньому? Супе–р- змії ?

Кілька років Блок з командою простежували злети і падіння палеоценової ери , яка тривала від моменту вимирання динозаврів 65 мільйонів років тому до початку еоцену – близько 56 мільйонів років тому. Однією з основних локацій з скам'янілостями того періоду є Колумбія, рудники місцевої компанії Cerrejon – тут вугільні пласти настільки рухливі, що вони можуть спонтанно самозайматися . «ПЛАЕто схоже на пекло , але це справжній рай для скам'янілостей », – говорить Блок.

Змії, черепахи і інші рептилії залежать від навколишнього середовища в регулюванні тепла свого тіла. Вони відомі як ектотерми або холоднокровні, хоча остання назва не надто правильна. Єдине, що могло зробити древніх ектотермів такими величезними  це жаркий клімат.

За словами Блоку, коли 55 мільйонів років тому температура різко підскочила, предки наших коней зменшилися до розмірів кота. Крім цього, інша команда дослідників повідомила про подібний епізод карликовості ссавців під час другого потепління 2 мільйони років по тому.

Дослідники вважають , що підвищення температури до 35 градусів на тривалий період ускладнює ссавцям регуляцію тепла, а також позбавляє достатньої кількості рослинної їжі.

Якщо це траплялося раніше, може трапитися ще. І цілком імовірно, що швидше, ніж всі ми думаємо. Блок підкреслив, що рівні вуглекислого газу в атмосфері наближаються до показників пізньопалеоценового термічного максімумa .

Зараз вчені думають над тим, як можна захиститися від майбутніх кліматичних змін і вивчають стародавні епохи. Може бути, наша планета змогла знайти спосіб знизити рівень вуглекислого газу. І тоді людство зможе взяти на озброєння деякі стратегії.

За матеріалами сайту pinu.com.ua

27.11.2013 11:25:21

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація