Днями на Полтавщині відкрили ботанічний сад
"Хорольський ботанічний сад – це єдиний ботсад загальнодержавного значення, котрий було створено у 3 тисячолітті. Плануємо поповнювати колекцію як листяних, так і хвойних дерев. Також хочемо створити зону так званого парку юрського періоду. Ще наш сад матиме експозицію субтропічних плодових культур. Ми активно проводимо роботу у цьому напрямку і вже маємо певні результати", – розповідає директор Хорольського ботанічного саду, кандидат біологічних наук Володимир Красовський.
Зараз працівники ботсаду на окремій ділянці вирощують інжир кримський, хурму віргінську, азилину трилопатеву та зизифус справжній. Ці культури планують у наступному році перенести на територію ботанічного саду.
"Використання плодів інжиру у раціоні людини має надзвичайне значення. Ці плоди мають унікальні лікувальні властивості та сприяють схудненню. До речі, цю ягоду людство вирощує уже тисячі років. Вона дуже корисна для нашого здоров'я. Калій, що міститься у плодах інжиру, зміцнює серцево-судинну систему. Ненасичені жирні кислоти знижують рівень холестерину в крові. А заліза у цій ягоді більше, ніж у яблуках. До того ж цей фрукт виводить із нашого організму надлишковий жир, солі і токсини. А це є надзвичайно важливим у організації профілактичного харчування у зв'язку із техногенними чинниками"– пояснює науковець.
Інжир, який ще має назву фігового дерева, або фіги, прийшов до нас з Індії та Малої Азії. Усього в світі відомо понад 400 видів цієї рослини. Сьогодні цю рослину можна зустріти на Близькому Сході, в Середземноморському регіоні, на Кавказі, в Середній Азії та в Криму.
Зараз інжир, як і деякі інші субтропічні рослини, доволі успішно культивують і працівники Хорольського ботанічного саду.
Микола Марченко, gazeta.ua
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.