Цікаві факти про чай

Тривалість життя чайного куща може становити 100 і більше років, але період його використання для збяору листя не більше 50 років.
Перша згадка про чай відноситься до IV В., хоча багато вчених стверджують, що чай з'явився набагато раніше в Східній Азії. Для приготування чаю в той час використовували апельсини, м'яту, імбир і цибулю, хоча застосовувався він виключно в медичних цілях. Зараз вам навряд чи його пропишуть як ліки, але в народі досі застосовують компреси з міцного чаю для зняття жару і болю при сонячних опіках або при запаленні вік.
Основних постачальників чаю всього п'ять: Індія (чорний чай), Китай (зелений чай), Шрі-Ланка (батьківщина чаю Ліптон), Тайвань (зелений чай різних сортів), Японія (екзотичні чаї).
Найдорожчий чай «Да Хун Пао», його ціна за підсумками аукціонів проводяться в Гуанчжоу та Гонконгу склала 685 000 доларів за кілограм.
Чай посідає перше місце у світі за популярністю, за ним слідує пиво. Лише в Ірландії та Англії пиво все-таки випереджає чай.
Чай абсолютно не калорійний напій (якщо звичайно забути додати в нього цукор).
Чай дуже корисний для зубів, всупереч протилежної думки, в ньому містяться фтор і флавонойдов, якізапобігають розвитку карієсу.
Використані чаїнки можна застосовувати для усунення запахів у холодильнику, до того ж це дуже гарне добриво.
Щодня в світі випивати три мільярдів чашок чаю.
Всі сорти чаю, як чорного, так і зеленого, роблять з рослини під назвою CamelliaSinensis.
Чайний пакетик випадково винайшов у 1904 році американець Томас Салліван. Коли його бізнес з продажу чаю переживав важкі часи, дружина порадила йому, упаковувати чай, замість жерстяних банок в шовкові мішечки, тобто додати товару гарний зовнішній вигляд. Це дійсно спрацювало, лише трохи не так як припускала дружина Томаса. Покупці вирішили, що це новий спосіб заварювати чай, який відразу прижився.
Кофеїну в чаї міститься в два рази менше, ніж у кави, до того ж з чаю можна видалити його на 80%, достатньо лише залити чай окропом, витримати 30 секунд і злити воду, після чого знову залити окропом і настояти 5 хвилин.
У чаї міститься велика кількість антиоксидантів, при вживанні в розумних межах, він помітно поліпшує стан імунної системи організму, допомагає в профілактиці серцево-судинних захворювань і раку.
За матеріалами сайту tsikave.ostriv.in.ua
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.