Рейтинг найрозумніших тварин планети

Дельфін
Дивовижні істоти. Розмір мозку дельфінів у співвідношенні з розміром їхнього тіла набагато більший, ніж у шимпанзе. А їх поведінка вказує на високий ступінь розумового розвитку. Мозок дорослого дельфіна важить близько 1700 грамів, а у людини – 1400. У дельфіна в два рази більше звивин в корі головного мозку. Цікаво, що більшість трюків, яким їх навчають, є їх повсякденною поведінкою . Дельфіни люблять гратися і насолоджуватися життям. Вони мають «словниковий запас» до 14000 звукових сигналів, який дозволяє їм спілкуватися між собою, а також самосвідомість і емоційне співчуття, готовність допомогти новонародженим і хворим, виштовхуючи їх на поверхню води. Дорослі дельфіни навчають дитинчат.
Мавпа
Перш за все – це горили, шимпанзе і орангутанги. Виходячи з новітніх досліджень, генетична база шимпанзе співпадає з людською на 98,7 %. Це дозволяє припускати, що еволюційні шляхи людини і шимпанзе розійшлися всього шість мільйонів років тому, що в глобальному сенсі практично вчора. Військова служба США використовувала шимпанзе замість астронавтів під час багатьох небезпечних місій. Один шимпанзе в Японії може використовувати комп'ютер.
Слон
Існує вислів – "Слон ніколи не забуває ". Дійсно, слони здатні встановлювати тривалі дружні відносини , пам'ятати і пізнавати людину через багато років. Вони виявляють здатність співчувати і жалкувати про загиблих. Здатні використовувати інструменти і знаходити рішення у складній ситуації. Слонам властиве поняття сім'ї. Вони володіють музичним слухом і музичною пам'яттю, здатні розрізняти мелодії з трьох нот. Можливо, якщо були б меншими, мали б сторінки в Facebook і вміли б користуватися Твіттером не гірше людини.
Папуги
Папуги дуже розумні. Вони єдині з перерахованих тварин можуть підтримувати бесіду. Деякі папуги знають сотні слів і можуть їх використовувати цілком усвідомлено. Їх мозок відносно великий, характерні хороша пам'ять і здатність до звуконаслідування (добре розвинена голосова мускулатура ) .
Ворона
Ще ті штучки, незважаючи на те, що їх дурять стереотипно одягнені солом'яні чоловіки. Щоб розколоти горіх ворона бере його в дзьоб і летить до траси. Там кидає горіх на дорогу і чекає найближче авто, а після, якщо пощастить, забирає здобич. Якщо немає машин поблизу, то злітає вище і кидає горіх на щось тверде. І це ще не саме розумне до чого може додуматися ворона. В одному з американських штатів була помічена ворона, яка довбала собі їжу ножицями для стрижки газонів.
Щур
Виникає питання, наскільки ж вони розумні, якщо розносять чуму та інші хвороби. У багатьох неприязнь або страх до цих істот. При цьому більшість експериментів вчені проводять саме на щурах, мабуть, не тому, що цуценята, наприклад, миліше . Їх мізки здатні до виявлення лазівок і шляхів у лабіринтах та інших експериментах, з якими у трирічної дитини, ймовірно, була б трудність. Вчені Оксфорда дійшли висновку, що пацюки мають абстрактне мислення.. Більшість щурів воліють слухати музику Моцарта , небагато – сучасну музику і ніхто з них не бажає слухати звук вентилятора.
Голуб
Неймовірно соціальна істота. Вони можуть розрізняти один одного і спілкуватися на своїй мові. Всі чули про поштового голуба, який здатний долати великі відстані і не збиватися з дороги, а потім повертатися назад. У лукавстві програє вороні .
Свиня
Побутує помилкова думка, що свині мають пристрасть до валяння у багнюці просто з любові до неї ; насправді, свині таким чином позбавляються від шкірних паразитів : висихаючи, бруд відпадає разом з паразитами. Крім того, валяння у багнюці служить їм для охолодження організму в жарку погоду. У ряді тестів на розумові здібності свині демонструють високий результат, як за параметром кмітливості, так і за параметром навченості. Помічено, що свині реагують на музику, наприклад, похрюкуючи в такт мелодії.
Білка
Відмінна риса білок – це їх запасливість. Часом добувають собі корм в таких місцях і такими способами , що ніхто з інших тварин і не додумався б. При цьому вони ще й планують кількість запасів і готуються до зими. Деякі білки горіхи закопують в землю, інші ховають їх у дуплах дерев.
За матеріалами сайту planeta.moy.su
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.