Любителям пікінесів на замітку

Відомо, що на землі пекінес існує вже близько двох тисяч років і є однією з найдавніших порід собак. Про нього складено чимало легенд. Одна з них оповідає про те, що пекінес є плодом любові мавпочки і лева. Заради коханої цар звірів пожертвував своєю міццю і силою і попросив чарівника зменшити його в розмірах. Незабаром у цієї пари народилося дитинча – пекінес, маленька собака з великим і хоробрим серцем справжнього лева.
Згідно історичних джерел, предками пекінеса були собаки породи "широкомордий той". В епоху правління династії Манчу був виведений особливий вид тоя, виключно малих розмірів – так звана, "собака-муфточка, що стала гідною прикрасою шикарних вбрань придворних дам. Однак, не треба думати, що якщо все життя пекінеса проходило на шовкових подушках, в розкоші і ласках, то він перетворився на зніжену собачку з "плюшевим" характером. Не забувайте, що у цього малюка левове серце, а значить, сильний, незалежний і деколи впертий характер, і він вимагає до себе особливого ставлення.
З цієї причини пекінес – це собака для дорослих людей, які дійсно здатні виявляти до неї належну увагу і навіть повагу. Сьогодні стандарти породи диктує Великобританія. У 1860 році Пекін був захоплений європейськими військами, і пекінесів імператорського палацу вивезли до Англії. А оскільки нікому, крім імператорської сім'ї, під страхом смертної кари, тримати цих собак не дозволялося, то в Китаї вони просто зникли. Цікаво, що незважаючи на свою давню історію, ця порода дійшла до наших днів фактично в первозданному вигляді. Сьогодні, як і тисячоліття тому, пекінес - це маленька собака з плоскою мордочкою, великими опуклими очима, поданою вперед щелепою і довгою шерстю. Людям, які вирішили обзавестися пекінесом, важливо розуміти, що ця собака потребує великої уваги через свій бойовий і деколи безрозсудний характер. Вона не роздумуючи полізе в бійку з будь-яким суперником - незалежно від його розмірів і фізичної сили. Особливо часто у пекінесів страждають очі, які через коротку мордочку погано захищені.
Види, стандарти і різновиди
В інтернеті та газетах повно оголошень про продажу собак породи королівського пекінеса, або, як їх ще називають, імператорський пекінес. Згідно стандартам породи подібних різновидів пекінесів не існує - це звичайнісінькі пекінеси. Недобросовісні продавці заробляють гроші, підвищуючи ціну за "високопородну" собаку. Ще одна псевдоразновидність пекінесів - карликові пекінеси або міні-пекінеси. У дійсності ж це племінний брак. Такі екземпляри цілком мають право на життя, однак не допускаються до виставок і племінного розведення, так як не відповідають стандартам породи.
Вибір цуценяти пекінеса
До покупки цуценяти пекінеса необхідно поставитися з усією серйозністю і відповідальністю. Не слід заводити пекінеса в будинку, де є діти молодше 5 років, так як пекінес не терпить поводження з собою як з іграшкою. Також не варто підносити цуценя пекінеса в дарунок на свята, навіть якщо такий "подарунок" був узгоджений з одержувачем, так як цуценяті на новому місці будуть необхідні комфорт, максимум уваги і спокійна "обстановка".
Перед тим як приступити до вибору цуценя, поговоріть із заводчиком, дізнайтеся про родовід цуценятии. Оцініть умови утримання собак - в приміщенні повинно бути чисто, не повинно бути неприємного запаху. Потім огляньте послід в цілому: всі цуценята повинні бути здоровими і рухливими. Вибравши "свого" цуценя, уважно вивчіть його на предмет відповідності стандартам породи і фізичного здоров'я. Оченята маленького пекінеса повинні бути ясними, блискучими, без виділень, вуха також мають бути чистими, хвостик піднятий над тулубом. Обов'язково отримайте у продавця інформацію про щеплення цуценя, рекомендації з догляду та годування.
Особливості догляду
Красива "шубка" – одне з головних достоїнств собачок породи пекінес. Догляд за шерстю пекінеса не такий вже складний. Досить лише регулярно її розчісувати, а під час линьки знімати відмерлі волоски мокрою губкою. Використання спеціальних аерозолів або тальку полегшить розчісування і розплутування ковтунів. Будьте обережні розчісуючи чорну галявину на вухах – адже якщо тут вирветься вовна, то відросте нескоро. Також необхідно підстригати шерсть навколо подушечок лап, так як вона доставляє собаці дискомфорт при ходьбі. Регулярно підрізайте кігті вашому вихованцю. Через особливості ??будови мордочки пекінеса, природні виділення з очей накопичуються в куточках очей і вздовж перенісся, доставляючи вихованцеві дискомфорт. Необхідно щодня промивати складки, розташовані по обидві сторони перенісся, спеціальним розчином. Не забувайте також про вуха тварини. У зоомагазинах можна знайти великий асортимент засобів для чищення вух. Альтернатива їм – 3%-й розчин перекисю водню.
Стосовно купання пекінесів, тут немає єдиної думки. Деякі купають собаку пару раз на рік, інші - по мірі забруднення. У будь-якому випадку використовуйте для купання тільки спеціальний шампунь для собак. Крім того, можна робити "сухе" купання. Для цього існують спеціальні порошки, які, до речі, цілком можна замінити звичайною дитячою присипкою. Порошок ретельно втирається в шерсть собаки, а потім вичісує. У віці 10 місяців пекінеса можна починати годувати двічі на день. З раціону можна повністю виключити молоко, але не сир і кисломолочні продукти, які потрібні тварині протягом усього життя. В будь-якому віці категорично не рекомендується годувати пекінеса солодощами та будь-якими іншими цукровмісних продуктів. Також виключите макарони і білий хліб. З ласощів ви можете порадувати пекінеса фруктами, невеликою кількістю меду, підсушеним чорним хлібом. У раціоні пекінеса абсолютно неприпустимі прянощі, копченості, жирна їжа, вершкове масло. Занадто гарячий і холодний корм сприяє захворювань ШКТ, тому їжа повинна бути кімнатної температури.
Солі в собачому меню повинно міститися в 10 разів менше, ніж у людському. Раціон дорослої особини повинен на третину складатися з сирого м'яса та морської риби. Свинину, баранину, а також ковбасу та сосиски виключити зовсім, курку і яловичі субпродукти давати тільки після варіння. Корисні для здоров'я пекінеса хрящі, а кістки з курки і риби необхідно ретельно видаляти. Якщо ви не хочете вдаватися в усі ці подробиці, "натуральний" корм цілком можна замінити готовими сухими або консервованими собачими кормами.
Одяг для пекінеса
Незважаючи на шикарну власну "шубку", в сильні морози пекінеси все ж потребують теплої одежинки. Якщо ваш вихованець часто хворіє отитом, надягайте на нього шапочку, яка захистить вушка тварини. Взимку вулиці міст посипають різними реагентами, і, щоб уникнути неприємностей, краще взувати пекінеса в черевички для собак. Спеціальний одяг для дощової погоди або легкі літні речі збережуть шерсть вашого вихованця красивою і чистою. У підібраною за розміром одязі собака буде почувати себе зручно і комфортно.
За матеріалами tsikave.ostriv.in.ua
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.