Головна Цікава планета Диво природи - червоноока квакша

Диво природи - червоноока квакша

Червоноока квакша ( Agalychnis callidryas ) є неймовірною красунею.
Диво природи - червоноока квакша

Червоноока квакша ( Agalychnis callidryas ). Вперше вид був описаний в 1862 році Коуп ( Cope ). Латинська назва виду – це похідне від грецьких слів – kallos (гарний) і dryas (деревна німфа ). Червоноока квакша – струнка жаба. Очі великі з мигаючою мембраною, зіниці вертикальні. Пальці короткі, з товстими подушечками, на яких є присоски, і пристосовані більше для лазіння, ніж для плавання.

1. Ареал: Центральна і Південна Америка ( Мексика, Гватемала, Сальвадор, Гондурас, Нікарагуа, Коста -Ріка, Беліз, Колумбія, Панама ). Місце існування: тропічні дощові ліси ( низинні та предгорістие ) біля води. Населяє верхній і середній яруси дерев. Часто квакш можна знайти на нижній частині листя епіфітних рослин і ліан .

2. Забарвлення: основний – зелений, на боках і в основі лап – синій з жовтим візерунком, пальці – помаранчеві. Очі червоні. Колірна забарвлення варіює в межах ареалу. У деяких особин на задній частині зустрічаються дрібні білі плями. Молоді квакші (у Панамі ) можуть змінювати своє забарвлення : у денний час вони зелені , а вночі стають багряними або червоно - коричневими. У молодих особин очі жовті , а не червоні.

3. Розмір: самок – 7,5 см, самців – 5,6 см. Тривалість життя: 3 – 5 років.

4. Вороги: рептилії – змії (наприклад, попугайні змії Leptophis ahaetulla ), ящірки і черепахи, птахи, дрібні ссавці ( в т.ч. кажани ). На ікру полюють змії роду  Leptodeira septentrionalis , оси ( Polybia rejecta ), мавпи, личинки мух Hirtodrosophila batracida та інші.  Ікру вражають грибкові інфекції, наприклад Filamentous ascomycete . На пуголовків полюють великі членистоногі, риби і водні павуки.

5 . Їжа: червоноока квакша – м'ясоїдна тварина, поїдає різних тварин, які поміщаються в рот – комах ( жуки, мухи, міль ) і павукоподібних, ящірок і жаб.

6 . Поведінка: веде нічний спосіб життя. Червоноокі квакші можуть плавати, у них параболічний зір і розвинене відчуття дотику. Днем жаби сплять на нижній стороні зеленого листя, ховаючись від хижаків. Під час відпочинку їх очі закриті напівпрозорою мембраною, яка не заважає жабам бачити. Якщо на червонооких квакшу нападає хижак, вона різко відкриває очі і їх яскраво- червоним забарвленням вводить нападника у замішання . У момент, коли хижак застиг, жаба тікає. Коли настає ніч, квакші прокидаються, позіхають і потягуються. Незважаючи на свій яскравий  окрас червоноокі квакші не отруйні, але їх шкіра містить велику кількість активних пептидів (тахікінінів, брадикінін, каерулеін і деморфін ).

7. Розмноження: починається з перших дощів на початку вологого сезону. Самці, конкуруючи один з одним, активно співають, намагаючись привернути самку. У сухі ночі самці співають, сидячи високо на рослинності, під час дощу або коли водойми повні, вони спускаються на землю або сидять у підстави невеликих чагарників і дерев. Коли самка спускається до самців, то на неї можуть застрибнути відразу кілька самців. Як тільки відбувається амплексус, самка, з сидячим у неї на спині самцем спускається у воду і залишається там приблизно десять хвилин для того, щоб через шкіру увібрати воду . Після цього самка відкладає яйця на листя (по одному яйцю, всього 30-50 шт ), які нависають над водою. Протягом сезону розмноження самка може злучитися з декількома самцями і відкласти до п'яти кладок.

За матеріалами planeta.moy.su

23.09.2013 23:59:40

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація