ГоловнаНовиниУ Закарпатській ОДА розглянули розширення території Карпатського біосферного заповідника

У Закарпатській ОДА розглянули розширення території Карпатського біосферного заповідника

У Закарпатській обласній державній адміністрації проведено аналіз та заслухано питання розширення території Карпатського біосферного заповідника та стан виконання актів президента та уряду України із забезпечення сталого розвитку гірських населених пункті, в зоні розташування його букових пралісів
У Закарпатській ОДА розглянули розширення території Карпатського біосферного заповідника

У Закарпатській ОДА розглянули розширення території Карпатського біосферного заповідника
22 березня 2017 року в Закарпатській облдержадмістрації під головуванням заступника голови адміністрації Віктора Мікуліна на засіданні спеціальної Робочої групи, утвореної розпорядженням голови ОДА Геннадія Москаля, розглянуто питання розширення, за рахунок пралісів Тячівського району, території Карпатського біосферного заповідника.

Доповідаючи з цього приводу, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, професор Федір Гамор, по-перше, підкреслив, що реалізація цього важливого природоохоронного проекту здійснюється на виконання вимог Закону України «Про основні засади (стратегію) екологічної політики України на період до 2020 року», Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року (затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.08. 2012 року № 385), розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації від 22 листопада 2012 року «Про регіональний план дій з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області» та відповідних доручень Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака від 22 серпня 2016 року.

По-друге, проінформовано, що в результаті інвентаризації найцінніших природних лісів (пралісів) Закарпатської області у 2006-2007 роках, за підтримки Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державного комітету лісового господарства України, в рамках українсько-голландського проекту «Праліси Закарпаття як ядрові зони пан’європейської екологічної мережі» встановлено, що праліси на Закарпатті становлять близько 10% від його лісовкритої площі. Виявлено, що найбільші ділянки пралісів, не тільки на Закарпатті, але й в Україні, зосереджені в Тячівському районі (22 582 гектари). Але понад 12 тисяч гектарів, безпосередньо на межі із Карпатським біосферним заповідником, належать до господарських лісів і не мають загальнодержавного природноохоронного статусу.

Така ситуація призводить до їх вирубування. До речі, як показують проведені дослідження, лише із 1997 по 2007 роки в Рахівському, Тячівському та Хустському районах площі пралісів скоротились майже на 10 відсотків. Тому включення ділянок пралісів та природних старовікових лісів масиву Красна, які проектуються під розширення території Карпатського біосферного заповідника, гарантуватиме їм довгострокове збереження.

Загалом робоча група підтримала проектну пропозицію адміністрації Карпатського біосферного заповідника, щодо розширення його території за рахунок пралісів Мокрянського лісомисливського господарства у Тячівському районі орієнтовною площею близько 9 тисяч гектарів. Доручено доопрацювати ці матеріали із врахуванням зауважень зацікавлених сторін та направити Закарпатському обласному управлінню лісового та мисливського господарства й дирекції державного підприємства «Мокрянське лісомисливське господарство» для отримання попереднього погодження.

Дуже важливими також є рішення наради із представниками департаментів житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури; економічного розвитку та торгівлі; управлінь зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва; містобудування та архітектури; туризму та курортів ОДА; басейного управління водних ресурсів річки Тиса; керівників Рахівської районної державної адміністрації, Карпатського біосферного заповідника й Ужанського національного природного парку, яка пройшла 1 березня 2017 року в Закарпатській облдержадміністрації.

На нараді заступник голови ОДА Віктор Мікулін та директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Рішко критично проаналізували стан виконання актів президента та уряду України з питань забезпечення сталого розвитку та благоустрою гірських населених пунктів української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини.

У зв’язку із фінансовими труднощами нарада підтримала ініціативу автора цих рядків щодо підготовки та реалізації комунальним підприємством «Агенство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва Закарпаття» в 2017-2020 роках у рамках Державного фонду регіонального розвитку пілотного проекту із розбудови природоохоронної та туристично-рекреаційної інфраструктури в депресивних гірських населених пунктах Закарпатської області, які розташовані у зоні української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».

Схвалено й наші пропозиції щодо вирішення питань фінансового забезпечення будівництва міжнародного навчально-дослідного центру букових пралісів та сталого розвитку Карпат на гірському курорті Кваси, проведення міжнародної науково-практичної конференції з нагоди 10-річчя включення букових пралісів Карпат до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та організації українсько-румунського пункту пропуску через державний кордон в селі Ділове – Валя Вишулуй (Румунія) із створенням прикордонної інфраструктури тощо.

Федір Гамор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор

24.03.2017 5:35:36

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація