ГоловнаНовини"Синевир" взяв участь у обговоренні проекту «Збереження Карпатських пралісів»

"Синевир" взяв участь у обговоренні проекту «Збереження Карпатських пралісів»

23-25 квітня 2014р. у Карпатському національному природному парку в селі Микуличин, що на Івано- Франківщині, відбулася установча нарада з реалізації природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів», який розпочався у березні цього року і розрахований на 1 рік.
"Синевир" взяв участь у обговоренні проекту «Збереження Карпатських пралісів»

Проект впроваджується Українським товариством охорони птахів (ТОП) – представником міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні, у партнерстві та за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).

Основна мета проекту - збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів шляхом розширення територій покриття цих цінних лісових масивів національними природними парками Українських Карпат. Територія впровадження – національні природні парки та прилеглі до них території, розташовані в зоні зростання пралісів і старовікових лісів: Карпатський, Верховинський, Черемоський, Вижницький, Сколівські Бескиди, Гуцульщина, Синевир, Ужанський.

У нараді взяли участь співробітники ТОП, заступники директорів з наукової роботи та керівники наукових відділів національних природних парків, на території яких впроваджуватиметься проект, фахівці по пралісах.

Під час зустрічі учасники наради обговорили завдання та програму виконання проекту.

У своєму вітальному слові директор товариства охорони птахів кандидат біологічних наук Олег Дудкін наголосив на тому, що проект став можливим завдяки природоохоронним ініціативам, розпочатим в Українських Карпатах у 2013 році Українським товариством охорони птахів у партнерстві і за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) та за активної участі національних природних парків Карпатського регіону і Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України.

Національний координатор проекту, керівник природоохоронного відділу товариства охорони птахів, кандидат біологічних наук Ольга Яремченко, презентуючи концепцію проекту, ознайомила учасників наради з цілями та очікуваними результатами проекту. За її словами, проект спрямований на виконання 4-х основних завдань: 1. обстеження, картування та опис пралісів і старовікових лісів на планованих територіях розширення національних природних парків; 2. на основі зібраного матеріалу підготовка клопотання та фінальних версій Наукових обґрунтувань щодо доцільності розширення територій НПП в межах зростання пралісів і старовікових лісів; 3. розробка Планів управління територіями НПП в аспекті збереження пралісів і старовікових лісів; 4. інформування місцевого населення про значення пралісів та необхідність їх збереження, а також перспективи розширення природно-заповідного фонду Карпатського регіону.

Один із ключових експертів по пралісах Українських Карпат, заступник директора Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, доктор сільськогосподарських наук, Юрій Шпарик презентував методологічні підходи та критерії ідентифікації пралісів і старовікових лісів, що є науково-практичною основою виконання проекту.

Представники національних природних парків розповіли про те, що уже зроблено в рамках поставлених проектом завдань, що іще потрібно зробити, які проблеми існують.

За результатами наради була затверджена робоча програма і календар виконання проекту «Збереження Карпатських пралісів» на території 8-ми національних природних парків, розташованих в зоні зростання пралісів. Найближчим часом для успішного виконання польових робіт заплановано проведення двох тренінгів: «Критерії і методика ідентифікації старовікових лісів і пралісів», «Методика збору польових матеріалів для створення ГІС-бази».

Ольга ЯРЕМЧЕНКО,
національний координатор, Українське товариство охорони птахів

06.05.2014 15:36:58

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація