ГоловнаНовини«Карпатам назустріч» ішли фотохудожники України

«Карпатам назустріч» ішли фотохудожники України

На фестиваль екологічної фотографії, котрий проходив у НПП «Синевир», з’їхалися фотографи з Києва, Харкова, Донецька, Львова, Херсона, Ужгорода та інших міст країни.
«Карпатам назустріч» ішли фотохудожники України

Екологічні мотиви були провідними у меті фестивалю. Організатори прагнули через естетику природи утвердити екологічну культуру та природоохоронний світогляд людей, пропагувати ідеї бережливого ставлення до довкілля, показати принаду Карпат через фотографію тощо.

– Цей фестиваль є хорошою ідеєю і приємно, що він проводиться у такому мальовничому краї. Я із задоволенням ознайомився з роботами інших фотографів і презентував свої, – розповідає фотохудожник з Мукачева Петро Паровінчак, найстарший учасник фестивалю. А наймолодшому, Богдану Магдичу, лише 14 років, але його світлини вражають.

– Численні роботи, що надійшли на фестиваль з усіх кінців країни, говорять про те, що інтерес до цього еколого-культурного заходу зростає. Ми раді, що люди цікавляться пейзажними фото і нерідко сприймають природу як священне середовище, – каже голова оргкомітету ІІ Всеукраїнського фестивалю екологічної фотографії «Карпатам назустріч», заслужений природо охоронець України Микола Дербак.
Кожному фотографу, котрий подав свої роботи на фестиваль, вручили подяку і цікаву літературу екологічного спрямування.

У рамках фестивалю відбувся «Форум природолюбів», у якому могли взяти участь і висловити свої думки усі бажаючі. Провідними темами обговорення були екологічні проблеми Карпат, роль фотомистецтва у пропаганді природоохоронних ідей, краса природи – важливий мотиваційний аспект щодо її охорони, роль природно-заповідних територій у житті суспільства тощо. У кінці Форуму була сприйнята резолюція, у якій, зокрема, зазначається: «Довкілля – це наш дім, але варто пам’ятати, що людина не є володарем природи, а лише учасником процесу розвитку навколишнього середовища. Не шкодити довкіллю – ось головний екоетичний принцип для кожного з нас».

Для шанувальників екологічного відео було презентовано новий фільм «Назустріч бурому карпатському ведмедю». Ідея його створення належить австрійському меценату Зігхарду Рашдорфу. З поважних причин він не зміг приїхати, тож доручив презентацію Людмилі Кононович, яка детально розповіла про те, як проводились зйомки фільму. Відео викликало схвальні відгуки учасників фестивалю.

Презентували свої творчі здобутки й автори книг, що недавно побачили світ. Кандидат біологічних наук Юрій Тюх подав на суд читачам видання «Рослинний покрив НПП «Синевир», Михайло Бембило – книжку «Синевирська Поляна. Історія і сучасність», а Михайло Хланта – збірку екологічної поезії «Колоздрики в пучку». Усі ці видання насичені численними фотографіями краєвидів Карпат.

Учасники фестивалю також мали нагоду дегустувати чаї з карпатських рослин, що зібрані в екологічно чистих урочищах. В окремому залі закарпатські художники влаштували виставку своїх робіт, яка також викликала неабиякий інтерес.

ІІ Всеукраїнський фестиваль екологічної фотографії «Карпатам назустріч» подарував учасникам і гостям масу приємних вражень, а багатьох збагатив досвідом і натхненням для подальшої творчої праці і охорони довкілля.

Юрій Бабічин,
начальник відділу екологічної освіти НПП «Синевир».

09.11.2012 15:49:32

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація