У Ботанічному саду УжНу цвіте «магніт для метеликів»
У Ботанічному саду УжНу росте саме Буддлея Давида – один з сотні видів роду Буддлея (Buddleja). Завезена на Закарпатті ця рослина із Західного Китаю – батьківщини всього роду Buddleja.
Буддлею Давида часто називають "осіннім бузком" через схожість у забарвленні квіток і форми суцвіть – справді, квітки бузку і буддлеї відрізняються хіба-що розмірами (у буддлеї вони менші). Чому осіннім, бо цвіте буддлея давида у кілька етапів все літо і аж до вересня, а то й до листопада місяця. До речі, цвіте навіть рясніше за бузок.
Найбільше буддлея славиться у господарствах пасічників та утримувачів лепідофауни, бо є неймовірно хорошим медоносом. Працівниця ужгородського Ботсаду Оксана Куртяк каже, що ціле літо мали можливість спостерігати як нею насолоджувалися метелики, бджоли та інші комахи. Їх і розуміти – просто проходячи повз не можна не вловити міць пряного аромату буддлеї.
Закарпатський любитель метеликів Евген Ажипа розповідає,що теж балує свої крилатих нектаром буддлеї – вона висаджена у нього у саду, де Євген розводить метеликів.
Використовують цю рослину і у цілях декору – як елемент ладшафтного дизайну. Особливо популярна буддлея у ролі «зеленої стіни», бо має придатні для цього рясні листя і квіти.
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.