ГоловнаРозділ «Тварини» Інші "Губернатор" Москаль лобіює відновлення відміненого через "африканку" жорстокого фесту в Гечі

"Губернатор" Москаль лобіює відновлення відміненого через "африканку" жорстокого фесту в Гечі

Фестиваль гентешів у Гечі на Берегівщині таки планують до проведення – 11 лютого
"Губернатор" Москаль лобіює відновлення відміненого через "африканку" жорстокого фесту в Гечі

Скасування одного з найпопулярніших свят Закарпаття – міжнародного фестивалю різників у с.Геча Берегівського району – було невиправданим і непотрібним. Так вважає голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

"Обласне управління Держпродспоживслужби, не розібравшись у ситуації, не дочекавшись висновків експертизи, розтрубило на всю Україну, що на Закарпатті начебто виявили африканську чуму свиней. І своїм листом у Гечанську сільраду фактично зірвало проведення фестивалю, який роками пропагує фермерство й приваблює купу туристів. Ніякої африканської чуми свиней у нас немає – це встановили столичні експерти, тому немає жодних підстав для скасування популярного фестивалю", - цитує голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля прес-службі відомства.

Відтак в обладміністрації підготоване розпорядження голови ОДА про проведення міжнародного фестивалю гентешів у суботу, 11 лютого.

Управлінню Держпродспоживслужби доручено відкликати листа в Гечанську сільраду, а Берегівській райдержадміністрації, департаменту агропромислового розвитку та управлінню культури облдержадміністрації разом із сільрадою села Геча та іншими засновниками цього свята – підготувати сценарій популярного міжнародного фестивалю, який давно став однією з туристичних родзинок Закарпаття.

Раніше традиційний для Закарпаття фестиваль, на якому гентеші змагаються у вправності та майстерності заколювання свиней, був запланований до проведення 28 січня. Втім, через новини про поширення африканської чуми свиней в окремих районах області його попередньо відмінили.

12.01.2017 18:27:51

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація