ГоловнаРозділ «Тварини» Поради фахівців Обираємо горщик для своїх рослин

Обираємо горщик для своїх рослин

Кімнатні квіти є прекрасним доповненням інтер'єру. Вони радують око різноманітністю фарб і збагачують киснем повітря в кімнаті. У який горщик потрібно посадити рослину, щоб вона відчувала себе як в природних умовах «Зелене Закарпаття» розбиралося разом з ужгородською квіткаркою Анастасією Мальованою.
Обираємо горщик для своїх рослин

Найпопулярніший серед квіткових так би мовити посудин – пластиковий квітковий горщик (Plastic flower pot) © John Bonham. Горщики для квітів, на відміну від кашпо – декоративної посудини, всередину якої ставиться горщик з рослиною, мають дренажні отвори в дні. Вони призначені для стоку води, щоб вода не застоювалася, і це не призвело до загнивання коренів і утворення неприємних запахів. Отвори для стоку води деколи застосовують для нижнього поливу, коли рослина вбирає вологу країнами з піддона або з кашпо, в якому встановлені.

Зараз технології дозволяють використовувати пластик не тільки як матеріал безпосередньо для горщика, а й для створення з них кашпо. Завдяки технічним успіхам і роботі дизайнерів, горщики із пластику перетворилися із звичайних, непоказних судин на справжні витвори мистецтва. Завдяки пластичності матеріалу такі горщики- кашпо мають багату різноманітність форм, розмірів і кольорів.

Перевагою пластикового горщика або кашпо є його легкість. При вирощуванні великих рослин таких як: фікус, драцена, стрелітція багато зроблять вибір на користь горщика із пластику, який легко пересунути в разі потреби. А при вертикальному озелененні не обійтися без легковагих горщиків-кашпо, яким можна надати будь-який розмір або декорувати під будь-який матеріал.

Перевага пластику полягає і в тому, що йому можна надати будь-яку форму, від високих до плоских.

Зараз стали популярні горщики з системою автополиву. За своєю суттю це горщик і кашпо в комплекті. У кашпо, що має спеціальний отвір для поливу, вставляється горщик з індикатором наповненості водою. Такі горщики надають можливість зайнятися квітникарством і самим забудькуватим оскільки можуть дозволити скоротити поливи всього лише до декількох разів на рік.

Існують і так звані «лікувальні» горщики. Специфіка такого горщика полягає в тому, що в дні горщика увігнутому всередину, крім отворів для стоку води, пророблені отвори для циркуляції повітря. Коріння рослини дихають і такий горщик не вимагає додаткового дренажного шару.

Пластикові горщики зручні, вони не допускають протікання води при поливі. Багатство форм, розмірів і забарвлень дозволяють підібрати горщик для будь-якого інтер'єру, а дешевизна матеріалу робить їх доступними для більшої кількості покупців. Сучасні технології дозволяють використовувати пластикові горщики як додаткове освітлення або змусити їх яскраво світиться в темряві. З небагатьох мінусів пластикових ємностей варто відзначити, що матеріал штучний, і він не дихає, що часом негативно позначається на розвитку рослин, а при переливах можливі загнивання коренів. При вирощуванні дуже високих рослин такі горщики можуть втратити стійкість.

Глиняні або керамічні горщики використовуються для вирощування рослин вже не одне сторіччя. Безперечною перевагою цього типу посуду, якщо вона не покрита глазур'ю, є його натуральність. Завдяки пористості матеріалу надмірна волога випаровується через стінки судини, так само рослини насичуються киснем.

На жаль, на ринку стали з'являтися гіпсові підробки, що не володіють набором корисних властивостей. Відрізнити їх можна по звуку. При легкому ударі гіпсовий горщик видає більш глухий звук, ніж його глиняний аналог.

Кераміка, будь вона простою теракотою або глазурованою завжди додасть солідності і багатому інтер'єру. Завдяки багатовіковій майстерності, можна домогтися, що б горщик виглядав і старовинним вазоном династії якого-небудь китайського імператора і простою веселою вазою з строкатим забарвленням.
Глина, з якої робляться такі горщики, - природний матеріал зустрічається в природі. Взимку рослині в цьому горщику тепло, а влітку прохолодно.Відповідно, рослини, вирощувані в таких горщиках, відчувають себе краще. Завдяки своїй масі, такий посуд більш стійкий і більше підходить для вирощування великих рослин, у тому числі і дерев.

Звичайно ж, є і мінуси у вирощуванні рослин в керамічних горщиках. Посуд з глини досить крихкий та при неакуратному використанні може розколотися. Завдяки тій же пористості матеріалу при випаровуванні стінки судини можуть сильно охолодитися, що призведе до серйозної травми або загибелі рослини. При пересадці рослини з такого горщика пошкоджуються корінці, що присмокталися до внутрішніх стінок. На поверхні глиняних горщиків проступають соляні відкладення, від яких дуже важко позбутися, а глазур не пропускає повітря.

Менш поширеними матеріалами для кашпо є метал, природний камінь, скло. Скло матеріал дуже крихкий і травмонебезпечний, розбити його дуже легко. Скло використовують, як правило, для вирощування орхідей. Можна вирощувати і міні- сади у великих скляних вазонах або акваріумах, або посадити рослини, що вимагають особливих кліматичних умов.

Натуральний камінь рідкісний матеріал для квіткового горщика або кашпо. Високе дерево, що росте в такому вазоні, буде чудово виглядати в просторому приміщенні з панорамним заскленням. На жаль, дорожнеча такого матеріалу не дозволяє використання його в побуті. Та й доглядати за рослиною в такому горщику буде важкувато. Натуральний камінь дуже швидко нагрівається і так само швидко остигає, тому не всі рослини придатні для вирощування в ньому.

І пам’ятайте, лише при правильному підборі кашпо квітка буде довго радувати вас своїм зростом і ароматом.

Зелене Закарпаття

21.07.2014 22:55:22

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація