ГоловнаРозділ «Охорона природи» Заповідна справа Закарпатський НПП "Синевир" став учасником проекту на підтримку природоохоронних територій

Закарпатський НПП "Синевир" став учасником проекту на підтримку природоохоронних територій

У НПП «Синевир» обговорили основні етапи втілення проекту «Підтримка природоохоронних територій в Україні".
Закарпатський НПП "Синевир" став учасником проекту на підтримку природоохоронних територій

16 лютого Національний природний парк «Синевир» з робочим візитом відвідали керівник проекту «Підтримка природоохоронних територій в Україні", менеджер європейських програм Франктфуртського зоологічного товариства Михаїл Бромбахер, директор Товариства охорони птахів України Олег Дудкін, менеджер природоохоронних програм українського Товариства охорони птахів України Ольга Яремченко, експерт з біорізноманіття і природоохоронної діяльності Богдан Проць. Вони зустрілися з працівниками НПП «Синевир». Вступним слово засідання відкрив директор парку Микола Дербак. Він ознайомив присутніх з діяльністю установи та запропонував переглянути презентацію про НПП «Синевир», акцентуючи увагу на природоохоронній діяльності, а також питаннях, які постають у ході роботи.

Проект «Підтримка природоохоронних територій в Україні" має на меті сприяти підвищенню ефективності управління природоохоронних територій та збереження їх біорізноманіття. Проект фінансується німецьким банком КfW та Міністерством екології та природних ресурсів України. Він реалізовується міжнародним консорціумом, який складається з Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього фонду природи в Україні, Українського товариства охорони птахів, Франкфуртського зоологічного товариства та німецької консалтингової компанії АНТ GROUP AG, яка очолює команду. Про це на зустрічі з працівниками НПП «Синевир» інформував Михаїл Бромбахер. За його словами, проект охоплює 8 природоохоронних територій в Україні серед яких й Національний природний парк «Синевир». Протягом 6 років дії проекту буде реалізовано чимало цікавих програм, а також надано національним паркам технічну підтримку для ефективного виконання функціональних завдань. Загальний бюджет проекту становить 14 млн. євро.

У рамках проекту протягом 2017-го року запланована закупівля частини необхідних технічних засобів, інвентарю, уніформи для працівників установ ПЗФ, виконання ремонтних робіт для природоохоронних територій тощо.

Богдан Проць у своєму виступі наголосив, що надані національним паркам технічні засоби повинні використовуватися прямо або опосередковано для цілей, які сприяють збереженню біорізноманіття і функціонуванню парку.

Олег Дудкін розповів про прозорість реалізації проекту. Для цього усі відомості про закупівлі та іншу діяльність проекту будуть відкритими. Також усі бажаючі зможуть зателефонувати на гарячу лінію щоб висловити свої побажання чи зауваження з приводу реалізації проекту.

Окрім розробки планів розвитку відібраних природоохоронних територій і розбудови інфраструктури, проводитиметься підготовка персоналу для реалізації планів розвитку. Особливий акцент ставитиметься на інформаційну роботу з місцевими жителями, щоб забезпечити підтримку розвитку природоохоронних територій. Планується залучати людей, які проживають у межах відібраних природоохоронних територій, для участі в соціально-економічних заходах, на які спрямовуватимуться кошти, повідомляють в НПП "Синевир".

18.02.2017 4:32:16

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація