ГоловнаРозділ «Ландшафт» Закарпатське подвір’я Проектування палісадника – з чого починати?

Проектування палісадника – з чого починати?

Палісадник – це перше, що бачать відвідувачі, заходячи до вас у двір, це обличчя Вашого будинку.
Проектування палісадника – з чого починати?

Знайдіть час, щоб створити свій палісадник, і Ви будете насолоджуватися результатами щоразу, виходячи зі свого будинку. При проектуванні палісадника слід врахувати місце розташування будинку, місце паркування автомобіля, благоустрій простору в цілому. Дизайн повинен бути заснований на конкретних функціях даної ділянки.

Найперше, Вам слід обдумати, де будуть розташовані і якими будуть доріжки на території.

Вам потрібно буде чітко визначити шлях до вхідних дверей. Виберіть матеріал, який є безпечним під ногами, доповнює будинок і його околиці. Добре виглядає гравій, але він повинен бути добре ущільнений, щоб уникнути видимості «ходіння брудм», коли взуття занурюється в нього. Цегляна доріжка підходить до цегляного будинку або для оснащення в іншому місці в саду (за будинком).

Готуючи земляне полотно під доріжку, слід виполоти з нього всі бур'яни і використати непроникну для рослин плівку. Вже поверх неї укладасти піщану подушку і проводити всі подальші роботи. По краях автомобільних доріжок мають бути стійкі рослини, яким не страшна зустріч з протектором: вереск або чебрець повзучий. У тінистих місцях використовуйте невибагливі папороті або живучку повзучу із строкатим листям.

Ширину доріжки слід робити щонайменше 1метр і для безпеки в нічний час слід встановити освітлення. Доріжка до вхідних дверей має бути прямою, щоб гості не зрізали шлях по клумбах.

Парадні двері

До їх розробки слід підійти серйозно, тому що це зона прибуття гостей:) Це має бути простір, який ширший за доріжку, яка веде до входу. Потрібно обладнати місце, куди складати покупки (ручну поклажу), коли Ви шукайте ключі, та й місце, де відвідувачі зможуть почекати, коли їм відчинять і запросять. Створіть затишну атмосферу з привабливими висадками в горщиках або з оригінальним освітленням, щоб можна було бачити, хто на вулиці в темний час доби.

Головний вхід варто прикрасити запашними рослинами – нехай аромат радує гостя, що очікує, коли йому відкриють двері. Ідеальні тут будуть компактний чубушник або невибагливі кущові троянди. 

При проектуванні парковки переконайтеся, що вона досить велика для автомобілів. Подумайте про те, як вона буде виглядати, коли автомобіля там не буде. Наприклад, включіть сюди оригінальні елементи, в тому числі кольорові, для інтересу. 

Рослини пом'якшують простір і створюють зв'язок будинку з садом. Зробіть догляд за садом мінімальним. Рослини в палісаднику повинні переносити найрізноманітніші стреси: витоптування і вихлопні гази транспорту, набіги собак і сміття тощо.Тут небажана регулярна обрізка. Зате корисні колючі кущі, до прикладу,магонії падуболістную, які відлякають непрошених гостей. Найпростіший спосіб контролю розмірів рослин в палісаднику – це зрізання майже до землі щовесни. Такий спосіб годиться для лаватері деревовидної, декоративної бузини і кизилу.

У якості живої огорожі можна використовувати декоративні низькорослі сорти шипшини. Вони утворюють непрохідні чагарники, служать притулком для багатьох дрібних птахів, на початку літа прикрашені ароматними квітами, а восени яскравими листям і ягодами. Перед посадкою шипшини, ізолюйте посадкові ями, аби рослина не поширювалося в бік вашого газону або клумби. Адже шипшина дає дуже активну кореневу поросль.

Використовуйте в оформленні хвойні рослини і рослини з красивою яскравою корою, до прикладу, спірею або дерен. Це дозволить Вашому палісаднику не виглядати порожнім в зимові місяці. 

Зелене Закарпаття

16.06.2014 11:29:56

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація