ГоловнаРозділ «Рослини» Поради фахівців Кімнатний лимон: висаджування і догляд

Кімнатний лимон: висаджування і догляд

Зараз стало дуже популярним вирощувати вдома цитруси. І не стільки з метою отримання екзотикичних плодів з власного саду-підвіконня, скільки з естетичною метою. Кілька простих порад у вирощуванні лимону вдома від іршавської садівниці екзотів Мадяр Людмили.
Кімнатний лимон: висаджування і догляд

Кімнатний лимон – це деревце з шкірястими листям, що маює характерний «лимонний» аромат, і пазушними колючками. Лимон добре росте в кімнатах, однак висока температура в приміщенні взимку, задуха і надмірно сухе повітря влітку можуть ускладнити його вирощування.

Однак, кімнатний лимон, зрештою, як всі рослини, не пристосовані до наших умов існування, потребує ретельного догляду. Пані Людмила складає земляну суміш для лимона з двох частин дернової і однієї частини листової землі з додаванням по 1/2 частини хорошого парникового перегною і крупного річкового піску, а також невеликої кількості подрібненого деревного вугілля.

«Поливанням такому цитрусу теж треба догодити, – сміється садівниця, – При цьому процесі земля в горщиках не повинна закисати від надлишку вологи, але і не пересихати». Температура води, якою поливають рослину, повинна бути на 2-3 градуси вищою, ніж температура повітря в приміщенні. Влітку лимони потрібно обприскувати з пульверизатора не менш 4-5 разів на тиждень (взимку – 2-3 рази). Один раз на тиждень лимон можна поливати розчином мінеральних добрив, попередньо зволоживши грунт водою. Пересадку можна робити через рік, при цьому не обтрушуючи повністю всю стару землю, щоб не пошкодити коріння. Землю для лимона треба розпушуйте два-чотири рази на місяць.

Примітка: для отримання плодів лимона краще вирощувати щеплені рослини, у яких цвітіння і плодоношення наступають вже на третій рік після щеплення. Також можна укоренити живці, взяті від культурних рослин (відомих хороших сортів); ці рослини також плодоносять вже на третій-четвертий рік, іноді – на другий. Для прискорення плодоношення слід прищипнути верхівки пагонів у дворічної рослини.

Ольга Борсук, Зелене Закарпаття

16.05.2013 17:08:35

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація