ГоловнаРозділ «Рослини» Поради фахівців Старі речі пригодяться в саду

Старі речі пригодяться в саду

Коли роботи в саду «заморожені», а рослини відпочивають і набираються сил, саме час провести ревізію у своєму помешканні та розібратися, що там уже не пригодиться до вжитку. Та не спішіть викидати весь цей непотріб, адже його можна успішно використати на дачі, а ще й зберегти завдяки цьому свій гаманець від весняного «схуднення».
Старі речі пригодяться в саду

Пластикові пляшки

Лише ви зібралися посвятити свій час смачній трапезі на веранді, як раптом оси налетіли! Вивести небезпечних гостей допоможуть такі капкани: на дні пластикової пляшки зробіть отвір діаметром 3 см і вкопайте її шийкою вниз на половину висоти (не забудьте надійно закрити ковпачок). Пляшку наповніть на третину підсолодженою водою (варенням, сиропом і т.д.), щоби оси, які залетять пригоститися, не могли з неї вибратися.

Захистити молоді саджанці від всюдисущих зайців допоможуть все ті ж пластикові пляшки. Підберіть пляшку, розмір якої буде відповідати діаметру стовбура древця, тоді зріжте дно та шийку і розріжте її вздовж. Цим «кожухом» обгорніть нижню частину дерева.

Великі пляшки можна використовувати як міні-парник: зріжте половину і накрийте нею саджанець, а для провітрювання можна просто відкрутити ковпачок або пробити дві-три дірки на дні.

Жерстяні банки

Прекрасно підходять для виготовлення етикеток з назвами саджанців. Зрізуємо у такій банці торці , а бокову поверхню нарізаємо на прямокутні частини потрібного нам розміру. Назву рослини на такій етикетці легко видавити цвяхом або іншим гострим предметом.

Винахідливі садоводи закопують у пристовбурні кола яблунь іржаві жерстяні кришки і банки. Кажуть, після цього дерева починають плодоносити дуже активно.

Також жерстяна банка допомагає захистити ділянку від кротів, якщо по її периметру розмістити такі нехитрі прибори: ткнути у землю залізну палку та зверху помітити банку із зрізаним дном. При найменшому коливання вітру банка битиметься об палку, видаючи неприємні для цих підземних тварин коливання і звуки, що повинно їх відлякувати.

Обрізки пластикових труб

Пригодяться при висаджуванні дерев. Якщо такий обрізок (він повинен бути трохи довшим за глибину посадочної ями) закопати при висаджуванні дерева, то через відкриту шийку труби можна буде забезпечити підливання рослини на більшу глибину, а також транспорт рідких добрив прямо до коренів.

Флакони з-під ліків, конверти

Упаковки-трубочки з-під великих таблеток та пластикові банки з-під вітамінів і кремів дуже зручні для зберігання насіння. Це ж призначення матимуть і звичайні конверти для листів. Головне – не забути підписати.

Форми для яєць

У пластикових і паперових коробках для яєць дуже зручно зберігати викопані цибулини: у кожної буде своя ємність що значно знизить ризик поширення гнилизни. Кожному сорту краще виділити окрему коробку – тоді не буде плутанини. А ще ця тара вигідна тим, що коробочки можна просто складати штабелями – багато місця вони не займають.

Горщики та посуд

Розбиті глиняні горщики все ще можна використати для висадки у тому випадку, якщо більша їх частина уціліла. Покладіть горщик на бік, засипте землею і посадіть молодило – коли воно з часом закриє краї посудини, вийде дуже живописна прикраса для саду.

Супниця, чайник чи глечик можуть стати красивим і незвичайним контейнером для однорічних рослин. Лише не забудьте зробити дренажні отвори для води!

Сумка-возик

На місце сумки, що відслужила вже своє, на візок ставимо ящик із землею, а до ручок прикріпляємо сітку для в’юнких рослин. Висіваємо у плодоносну ґрунтосуміш духмяний горошок, настурцію чи інші невисокі квіти, і мобільна грядка готова до переміщення по саду.

Також для мобільних і неординарних грядок підійдуть старі велосипеди (потрібно лише прикрутити кошики та ящички і пофарбувати балончиком), діжки, бочки тощо. Головне – зручно їх обладнати і допасувати до інтер’єру.

І на кінець: відпрацьоване автомобільне мастило із газонокосарки можна використовувати для змащування садового інвентарю та дерев’яних конструкцій, що доторкаються до землі.

Звісно, що цю статтю можна ще продовжувати і продовжувати. Фантазувати із непотребом на дачі та городі можна багато, треба лише уміти дати йому «друге життя». Кілька ідей щодо використання старих речей Ви можете почерпнути з фотопідбірки ничже. Якщо у Вас, любі читачі, виникнуть ще пропозиції, будемо раді їх опублікувати разом із фото. Чекаємо на відгуки за адресою: zelene.zak@gmail.com.

Зелене Закарпаття

09.01.2014 21:10:19

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація