Правильне поливання хатніх рослин

Особливості поливу різних культур
Для всіх без винятку рослин потрібно взимку зменшувати полив, влітку – збільшувати. При цьому майте на увазі, що воду, котра просочується в піддон після поливання, треба злити, аби уникнути закисання ґрунту. У жарку погоду воду з вологолюбних культур можна зливати через 4-5 годин після поливу.
Рослини сімейства осокових (циперус, папірус) в літню пору рекомендують занурювати у посудину з водою рівнем до половини висоти вазона. Розетки листя рослин сімейства бромелієвих при поливі можна заповнити водою. Кактуси підливають, уникаючи потрапляння води на самі рослини.
Культури із соковитими опушеними листочками (сенсопелію, глоксинію, гінуру, цикламен) варто поливати знизу, через піддон. Горщики з епіфітами (особливо орхідеями) рекомендують замість підливання опустити на 2-3 хвилини в посудину з водою, а потім підвісити для того, аби стекла зайва волога. Аналогічну процедуру можна проводити із пересохлими та невеликими рослинами в жарку погоду.
Варто враховувати, що надмірний полив нерідко призводить до загибелі рослин. Існує кілька ознак такого поливу: зів’яле листя, яке починає осипатися разом з квітами та бутонами, загнивання нижнього листя, стебел. У такому випадку потрібно кілька днів не підливати рослини, дати можливість ґрунту просохнути.
Але не допускайте повного пересихання землі! Існує багато різних видів рослин (гельксіна, цитрусові), для котрих воно вкрай небезпечне. Субстрат таких культур рекомендують покрити мохом, котрий довгий час зберігає вологу. Крім того, якщо земля доволі швидко висихає (особливо влітку), поливати рослини потрібно два рази у день – зранку та ввечері.
Лише сукуленти – кактус, агава, алое, сансів’єра, пахіподіум, каланхое, седум, еуфорбія, стапелія, хойя, гастерія, хавротія, товстолисті – переносять повне пересихання ґрунту. Крім того, багато видів сукулентів при утримуванні в прохолодному приміщенні у зимовий час взагалі не підливають або ж роблять це вкрай рідко. Однак нестача вологи не менш негативно впливає на ріст і розвиток різних видів рослин. При цьому у тої чи іншої культури жовтіють листя, засихають пагони, скручуються стебла та листочки. Поява таких ознак свідчить про те, що норму води слід збільшити.
Найбільш небезпечні для різних кімнатних рослин різкі зміни режиму підливання. Через це збільшувати кількість вологи навесні та зменшувати восени треба поступово. Новопридбані або укорінені рослини у період адаптації до нових умов проживання потребують дуже обережного поливу. В цей час їх ріст і розвиток помітно призупиняється. Хворі та щойно пересаджені рослини рекомендується поливати набагато рідше, ніж здорові культури, що активно розвиваються.
За необхідності поливання рослин протягом кількох днів можна здійснювати за допомогою пластикової пляшки, наповненої водою. У корку її повинен бути невеликий отвір для води. Пляшку потрібно перевернути вверх дном та помістити у контейнер із рослиною.
Крім того, Ви можете застосувати й інший спосіб поливу. Про цьому глибоку посудину з водою треба установити на підставку або ж підвісити таким чином, щоб рівень води у ній був вищим, ніж субстрат у контейнері. Поливання здійснюється за допомогою товстих джгутів, котрі одним кінцем розміщені у воді, а іншим у ґрунті вазону.
При утриманні рослин у зимовий час в прохолодному приміщенні рекомендують здійснювати полив зранку. При цьому слідкуйте, аби каплі води не потрапляли на листя та стебла рослин, аби вони не отримали опіків.
Вода для поливання
Власникам рослин слід знати, що хімічна активність ґрунту напряму залежить від складу води, яку використовують для поливання. Наприклад, вода з крана доволі жорстка. Після поливу вапно поступово осідає на поверхні субстрату та на основі стебел і стовбурів, що помітно ускладнює просочування вологи до коренів. Через це рослини, котрі поливають такою водою, слід часто пересаджувати.
Багато спеціалістів рекомендують для пом’якшення води з крана додавати у неї харчову соду у розрахунку 1 г на 1 л. Крім того, рослини поливають водою, у котрій розведений марганцевокислий калій. Кактуси (крім опушених) слід поливати водою, у якій розведена лимонна кислота у пропорціях 1г на 1 л води.
Є ще один спосіб, котрий рекомендують використовувати для пом’якшення води для невибагливих рослин – відстоювання її у відкритій посудині протягом 24 годин. При цьому для підливання варто брати лише верхніх ? об’єму води. Не рекомендується кип’ятити воду, оскільки після цього її склад значно погіршується. Для вибагливих рослин можете попередньо заморозити воду з крана, потім розтопити лід і поливати цим вазони.
Активному росту різноманітних культур сприяє поливання водою, температура якої перевищує температуру у приміщенні на 2-3 °С. Культури, що знаходяться у стані спокою, рекомендується поливати водою кімнатної температури. Бульби та цибулини, що зимують, можна поливати теплою водою, оскільки це стимулює їх розвиток та ріст.
Для всіх рослин небезпечний полив холодною водою, бо при цьому коріння її не всмоктує, в результаті чого культура висихає, а ґрунт закисає. Крім того, поливання прохолодною водою у жарку погоду надовго уповільнює ріст і розвиток різних видів рослин.
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.