ГоловнаРозділ «Рослини» Інші Карпатські смереки "помирають" практично за 2-3 тижнi

Карпатські смереки "помирають" практично за 2-3 тижнi

Всихання смерек набуло масового характеру...
Карпатські смереки "помирають" практично за 2-3 тижнi

Деякi дерева "вмирають" блискавично – за кiлька тижнiв. Пояснюють таку ситуацiю тим, що насадження, якi всохли, ростуть на дiлянках, де умови не пiдходять цьому виду.

Рiч у тiм, що понад 200 рокiв тому смереки штучно завезли з Австрiї, щоб пiдвищити продуктивнiсть хвойних насаджень. Цей вид дуже любить вологу. А її в Карпатах зараз бракує.

"Смерека (ялина європейська) вичерпала свiй генетичний потенцiал i втратила стiйкiсть до хвороб i шкiдникiв в умовах глобального потеплiння, – розповiдає Експресу Роман Фединяк, лiсничий Головецького лiсництва ДП "Славське лiсове господарство". – Цей вид любить вологий грунт та вологе повiтря. Та за останнi 20 рокiв вiдчутно збiльшилася середньорiчна температура повiтря, лiто стало спекотнiшим.

Крiм цього, рiвень грунтових вод понизився близько на метр. А смерека має поверхневу кореневу систему, тому деревам не вистачає вологи, їх починають атакувати кореневi гнилi. А коли вже iмунна система дерева ослаблена, то з"являється вторинний шкiдник – короїд-типограф, який "добиває" дерево".

Всихання смерек набуло масового характеру. За останнi 2-3 роки спецiалiсти спостерiгають, як дерева блискавично "помирають". Деякi всихаються за 2-3 тижнi.

"Цей процес є природнiм i його зупинити вже не можна жодними препаратами чи якимись дiями, – каже пан Фединяк. – Зараз дiє загальнодержавна програма з вiдновлення ялицевих, букових, кленових, яворових та модринових лiсiв. Зрештою, вiдбувається коротковiкова змiна порiд. Смерека всихатиме, а на її мiсцi вiдновлюватимуться ялицевi лiси".

За матеріалами karpatnews.in.ua

21.11.2013 13:33:46

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація