ГоловнаРозділ «Охорона природи» Різне Якщо Ви любитель документального кіно, природи та України ...

Якщо Ви любитель документального кіно, природи та України ...

Пропонуємо Вашій увазі кілька цікавих кінематографічних стрічок про українську природу різних років режисури.
Якщо Ви любитель документального кіно, природи та України ...

Насправді, природничого документального кіно чи міні-кіно на кінематографічному ринку немало, звичайно, не в порівнянні з фільмами про УПА та іншими історичними, чи то сучасними американськими мелодрамами та комедіями, та все ж таки... Однак, більшість з них – російської режисури, а от аби подивитися якісний фільм про фауну чи флору українського режисера – треба, як то кажуть, ще «пошаритися» мережею.

Звичайно, що ще кожен по-своєму оцінює якість природничого кіно чи короткометражок – ми тут не про спеціалістів з кінематографічного рецензенту – хтось його технічну якість, хтось повноту розриття теми, хтось вербальну картину, а хтось візуальну... Тому ми, аби уникнути непорозумінь на цьому фоні, просто зацікавимо Вас кількома стрічками українського природничого кіно, а Ви вже, на свій розсуд, оціните їх.
До речі, серед Вас, шановні читачі, точно знайдуться ті, хто знає ще немало прекрасних картин українського виробництва на цю тематику – тому чекаємо Ваших пропозицій перегляду у коментарях до цього матеріалу, або ж, за електронною адресою порталу «Зелене Закарпаття» – http://webmail.1gb.ua.

То ж, приступаємо. Беззаперечно, варта уваги робота українського режисера Мирослава Обладанюка 2005 року випуску «Світ тварин», або «Один день з життя української фауни». Таки цікава картина, хоча б тим, що з неї про деяких представників нашої фауни чуєш вперше. Фільм дивишся, очей не відриваючи. Гляньте!

Пожити таїнствами українських лісів-степів та їхньої фауни можна, переглядаючи стрічку Валерія Комаровського «Там, де я не був» 2007 року випуску. Картина, над якою автор працював 4 роки, при першому ознайомленні здається фантастикою – стільки незвичайних фактів з життя щодень нас оточуючого з неї дізнаєшся.

Напевне, більшість з нас бачили хоч один з 10-ти випусків документального циклу кіно режисерки Ольги Крайник «7 чудес України» 2012 року випуску. До нього ввійшли такі серії: 1. Асканія-Нова (біосферний заповідник, Херсонщина); 2. Гранітно-степове Побужжя (регіонально-ландшафтний парк, Миколаївщина);  3. Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька обл.); 4. Мармурова печера (АР Крим); 5. Подільські Товтри (національний природний парк, Хмельниччина); 6. Світязь (озеро, Волинь); 7. Синевир (озеро, Закарпаття). Свого часу цей фільм 2 місяці транслювали по телебаченню кілька каналів, а тому він мав шалену популярність і отримав багато любительських і професійних рецензій. Більшість його серій донині у якості візального матеріалу використовують у вищій школі та університетах. Мережевий рейниг цього документального кіно високий – 9,6 із 10 балів, тож пропонуємо до Вашого перегляду у повному варіанті за посиланням.

Про природу українських Карпат у 2011 році знято короткометражку закарпатцем Андрієм Михайликом та національним природним парком «Синевир» під назвою «Синій вир Карпат». Робота є хорошим взірцем художньо- документального природничого кіно. Не дарма ця короткометражка зайняла перше місце на конкурсі відеоробіт про українську природу, організованому Програмою розвитку ООН у партнерстві з Goethe-Institut в Україні у тому-таки 2011 році. Насолодитися переглядом можна тут.

А от любителі флори – всіляких травинок, квітів, щиро тішитимуться від перегляду циклу кіно Наталії Земної «Земна стихія». Це така собі розлога, 5-ти серійна, розповідь про рослинні багатства України. Знімалися всі серії у 2011-му році, того ж року і вийшли у прокат. Познайомитися з усіма серіями «Земної стихії» можна тут.

Звичайно, це лише мала частина з усіх стрічок  українського природничого документального кіно. До того ж, комусь здаються куди цікавішими і якіснішими кінострічки компанії ВВС про український природний світ. Однак, вважаємо, що поганих фільмів про природу не буває. Тим паче, про українську...)

Приємного перегляду і чекаємо на Ваші пропозиції!

Зелене Закарпаття

16.01.2014 0:00:00

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація