ГоловнаРозділ «Охорона природи» Наукові дослідження Бібліотеки Ужгорода проводять природоохоронну діяльність серед своїх читачів

Бібліотеки Ужгорода проводять природоохоронну діяльність серед своїх читачів

У понеділок, 30 вересня, в Україні відзначали Всеукраїнський день бібліотек, з цієї нагоди ми вирішили відвідати одну з ужгородських книгозбірень, аби дізнатися який спектр книжок з рослинного і тваринного світу представлений до уваги читачів.
Бібліотеки Ужгорода проводять природоохоронну діяльність серед своїх читачів

Бібліотекар бібліотеки-філіалу № 2 Ужгородської міської централізованої бібліотечної системи (вул.8 Березня, 19) Надія Демидчук розповідає, що у відділі «Обслуговування дошкільників та учнів молодших класів» розміщений окремий стелаж з літературою про природознавство, екологію, рослини і друзів наших менших.

«У нас представлені енциклопедичні видання про тварини, рослини. Для найменших маємо дитячу енциклопедію України, ілюстровану енциклопедію «Тваринний світ», «Тварини нашої планети». Популярною є серія енциклопедій «Я пізнаю світ», – каже пані Надія.

Окрім спеціалізованого стелажу у бібліотеці можна відшукати потрібну інформацію з розділів «Ботаніка», «Птахи» та науково-популярних, спеціалізованих книжок для школярів, студентів, учителів. Також до уваги найменших читачів – художні книжки, оповідання, вірші про тварини і рослини.

«Завдяки подібним книжкам дитина змалку вчиться як ставитися до навколишнього середовища, до охорони природи», – зауважує Надія Йосипівна.

Найпопулярнішою книжкою за усі роки, за словами бібліотекаря, була і залишається «Охорона природи» М.А. Воїнственського. «У свій час, допоки не було Інтернету, серед читачів великий попит мала книга «Зоологія» у нарисах і етюдах».

Окрім своєї основної роботи – обслуговування читачів, бібліотека бере участь у різноманітних проектах, зокрема і екологічних. Кілька років відбувається тісна співпраця із молодіжною громадською екологічною організацією «Екосфера», під патронатом якої при книгозбірні діє "ЕКОгурток".

«Однією з найважливіших ланок у цій роботі є формування екологічної культури, гармонійних відносин людини з природою, недарма гаслом цього гуртка є вислів Сенеки «Жити щасливо і жити у злагоді з природою – одне і теж», – зазначає бібліотекар Алла Петрішак.

Цьогоріч у дитячій бібліотеці кожного місяця проходить певний захід з екології. Узимку спільно з «Екосферою» була проведена акція «Пернаті друзі довкілля», покликана допомогти перезимувати пташкам. Усі охочі протягом двох тижнів майстрували годівнички, готувалися до конкурсу «Птахи: знайомі та незнайомі», вибирали матеріали про різноманіття зимуючих птахів міста. Підсумовуючи результати конкурсу, було визначено кращу годівничку та відзначено активних учасників вікторини.

«Усі  годівнички вирішили розвісити у дитячому садочку, що поблизу. До акції долучились вихованці ДВЗ «Дивосвіт» (завідувачка Чаварга О.Ю.), які заповнили годівнички кормом, – розповідає завідувачка бібліотеки Марія Форкуца. – Бібліотекарі та вихователі розповіли малечі про необхідність підгодовувати зимуючих пташок, а працівники ЖРЕРу №5  та присутні дорослі допомогли розвісити годівнички на деревах».

Під час проведення екологічних проектів, серед читачів бібліотеки розповсюджується роздаткова продукція, яку випускає організація «Екосфера». Так, останній проект, до якого долучалися бібліотекарі та відвідувачі книгозбірні мав назву – «Не пали сміття у лісі».

Як бачимо, працівники дитячої бібліотеки-філіалу № 2 проводять активну роботу серед підростаючого покоління, аби з малих років навчити турбуватися і берегти рослинний і тваринний світ.

Палош Ольга, Зелене Закарпаття

02.10.2013 12:02:58

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація