ГоловнаРозділ «Ландшафт» Різне Франція у закарпатських дворах

Франція у закарпатських дворах

Сучасна мода диктується певною хаотичністю розміщення елементів. Та ніколи не вважатиметься застарілим класика та організованість у оформленні подвір’я.
Франція у закарпатських дворах

Характер французького стилю чіткий і консервативний: у всіх елементах декору має бути присутня симетрія ліній. Вони виконані охайно, витончено, а також з особливою елегантністю і симетричністю. Такий ландшафтний дизайн відрізняється відсутністю штрихів сучасної моди.

Цей вид оформлення підходить для подвір’я достатньо великих розмірів. На таких галявинах можна проводити вечірки та ділові зустрічі, а також просто відпочити від напруженого робочого дня.

Французький стиль оформлення двору був особливо популярний ще у 17 столітті. Сад, оформлений таким чином, можна було побачити тільки у заможних людей, які володіли маєтками з великою площею двору. Французький стиль на Закарпатті можна зустріти не часто, проте він завжди приверне увагу до себе чіткістю, акуратністю та елегантністю.

Оскільки клімат у Франції теплий, там започаткували насаджування фруктових дерев. Можливо не кожному сподобається щоразу збирати урожай та підбирати опале листя. Тому альтернативою стануть хвойні дерева. Зокрема: хвоя, кедр, туя, ялина добре приживуться у нашій області. Більше того, ці дерева витримують як низькі температури, так і високі влітку. Навіть зимою ваш сад радуватиме око своєю красою.

Ландшафтні композиції французького стилю на подвір’ї мають правильно розташовуватися щодо заданої осі. Елементи ландшафту мають строгу геометричну форму. Над цим доведеться трохи попрацювати, адже не так просто створити чіткі риси у природі. Дерева і чагарники садять за квадратною, прямокутною або шаховою схемою, при цьому їх необхідно стригти, надаючи їм форму різних тривимірних геометричних фігур (куля, еліпсоїд, куб, піраміда, конус і так далі).

Значна увага в оформленні подвір’я у французькому стилі приділяється саме водним елементам. Водоймища так само мають строго симетричну, зазвичай, прямокутну форму. Каскади і фонтани підкреслять стилістичну приналежність ділянки.

Для французького стилю характерні ідеї парадності, пафосу та грандіозності. Вони і вимагають у певній мірі візуального розширення простору. Досягається це за рахунок рівного рельєфу та системи хідників. Тому доріжки та алеї мають бути прямими, рівними і чіткими. Так вони підкреслять елегантність двору. Алеї варто вимощувати битими цеглинами чи річковим гравієм. Насадження декоративних кущиків обабіч доріжок прикрасять ваш міні-парк.

Головним елементом французького дизайну є партер, тобто  устелення землі. Він може бути як газонним, так і квітковим. З квітами доведеться добре попрацювати. Щодо газону, то тут справа легша: висіваєте газонну траву і чекаєте поки вона виросте.

Квіткове оформлення ділянки у французькому стилі досить лаконічне і просте. Як правило, це одно або двобарвна облямівка з низьких однорічників, квітучих максимально тривалий час (чорнобривці, петунії, віола), або бордюр з рослин, що стеляться, з ретельним контролем за їх зростанням і обов'язковим відступом від краю газону. Часто застосовують контейнерну посадку рослин. Контейнери мають бути керамічні, правильної форми і розміщені в певному ритмі, і, знову ж таки, за певними симетричними схемами.

Сади у французькому стилі часто обносяться високими стінами або живоплотами, інколи ці елементи дизайну розмежовують зони усередині ділянки. У багатьох випадках, при розташуванні ділянки на схилі в оформлення ландшафту включають багаторівневі тераси, що з'єднуються між собою сходами, мостками і тому подібне При їх декоруванні застосовують скульптури, фігурні ковані обгороджування, контейнери з кольорами.

Підтримка парадного вигляду ділянки у такому стилі стане нелегкою справою, яка зажадає самовіддачі і фінансових вкладень.

Ольга Білей, Зелене Закарпаття

13.07.2013 13:11:47

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація