Перша допомога отруєним собакам

Нікому не секрет, що в нашому краї періодично проводять масові «чистки» території від бродячих собак. Часто під приціл доґхантерів потрапляють не лише безпритульні, а й хазяйські тварини. Як діяти у випадку, коли ваш чи вуличний чотирилапий потрапив у пастку живодерів, розповів ветлікар Дмитро Дацюк.
Перша допомога отруєним собакам

Симптоми отруєнь у собак бувають різними – все залежить від виду та дози отрути. Однак існують деякі ознаки, характерні для будь-якого отруєння – блювота, пронос, судоми, слабкість, слинотеча, тремтіння чи напруження м’язів, надмірно пригнічений або збуджений стан. Ці симптоми дуже швидко поглиблюються і, якщо вчасно не вжити заходів, смерть тварини може настати в найближчі години.

Пам’ятайте – чим швидше ви покажете собаку з ознаками отруєння лікарю, тим більше шансів їй допомогти. Та якщо такої можливості немає, зателефонуйте ветеринарові та опишіть симптоми – він підкаже вам, як діяти. Навіть якщо поблизу немає ветаптек, першу допомогу тварині можна надати і людськими препаратами.

Для надання першої медичної допомоги Вам потрібно знати таку інформацію:

1. Блювотні маси та пронос є показником для встановлення причин отруєння у собак. Слід запам’ятати, якого вони кольору, запаху, чи містять кров, щоб розповісти ветеринарові. Також допоможуть у діагностиці залишки корму, запахи газу, інші підозрілі деталі.

2. У звичайному стані зіниці тварини мають здатність звужуватися на світлі. При отруєнні вони постійно звужені або розширені, тобто не реагують на світло. Також слід звернути увагу на колір слизових оболонок – у здорового собаки вони рожеві, у хворого ж стають блідими або яскраво-червоними, іноді жовтими.
3. При отруєнні у собак змінюється пульс: стає сильнішим чи слабшим, частим або рідшим, аритмічним. Кашель, віддишка, хрипи, зміна ритму дихання – це теж ознаки отруєння у собак.

4. Симптомами отруєння у собак є судоми, парези або паралічі, різкі рухи голови і кінцівок, стислі щелепи, напружені м’язи. При сильному ураженні отрутою тварина може в стані афекту гризти й царапати землю чи асфальт, сильно при цьому травмуючись. Через кровотечі від таких травм багато перехожих думає, що собаку збила машина, хоча симптоматика від зіткнення з транспортом суттєво відрізняється.

Надання допомоги постраждалій тварині – важке завдання не тільки для власників собак, а й для досвідчених ветеринарних лікарів, оскільки, зазвичай, дуже складно визначити, яким препаратом отруїлася тварина. Але, тим не менш, долікарська допомога собаці повинна бути надана в найбільш короткий термін.

Заходи, котрі потрібно вжити при першій медичній допомозі:

1. Треба знизити концентрацію отрути в шлунково-кишковому тракті шляхом посиленого пиття і викликання блювоти, постановкою клізм. Для якнайшвидшого виділення отрути з організму собаку насильно поять великою кількістю води або сечогінного чаю.

2. Щоб зменшити всмоктування отрут, слід використовувати обволікаючі засоби: напоїти собаку слизовим відваром з геркулесу, рису і т. д., бажано з додаванням жиру або яєчного білка.

3. Необхідно знизити концентрацію отрути у крові кровопусканням і одночасним введенням внутрішньовенних розчинів глюкози, хлориду натрію та інших (ця процедура виконується тільки ветеринарним лікарем!).

4. Якщо на шкіру потрапили отруйні речовини, які легко розчиняються в жирах, наприклад, хлорофос, і легко всмоктуються через неушкоджений шкірний покрив, їх необхідно змивати тільки холодною водою, бо тепла різко збільшує всмоктування отрути через шкіру.

Після надання першої долікарської допомоги необхідно терміново проконсультуватися у ветеринарного лікаря, а найкраще – завезти у клініку собаку.

І на завершення пропонуємо вашій увазі любительске відео, відзняте в Ужгороді, де ви зможете побачити поведінку отруєного собаки та рятувальну операцію, розгорнуну навколо нього небайдужими містянами та ветлікарем Дмитром Дацюком.

Зелене Закарпаття

26.11.2013 0:45:42

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація