ГоловнаНовиниСотні туристів вирушили на Закарпаття, щоб помилуватися цвітінням крокусів (ВІДЕО)

Сотні туристів вирушили на Закарпаття, щоб помилуватися цвітінням крокусів (ВІДЕО)

Квітнутиме крокус, або ще шафран, протягом трьох тижнів Сотні туристів вирушили на Закарпаття, щоб помилуватися цвітінням крокусів. Килими шафрану вкривають весняні поля. Найбільше первоцвіту у Виноградівському, Мукачівському та Міжгірському районах. Бачили природнє диво і наші кореспонденти.
Сотні туристів вирушили на Закарпаття, щоб помилуватися цвітінням крокусів (ВІДЕО)

У Звірівському лісі на Волині облаштували екостежку, де можна прогулятися із дикими тваринами

Тетяна Лешко з Ужгорода на свій день народження вирушила з друзями до лісу – помилуватися первоцвітами. Компанія натрапила на галявину з крокусами.

"В них якась сконцентрована краса, чи магія, чи краса природи, чи магія природи, тому я думаю туристи от за цим ідуть", – вважає жінка.

Катерина Ірха приїхала на фото-полювання. Дівчина мріє зробити свою найкращу світлину: "Я сподіваюся, що мені вдасться потрапити все ж таки на високогір'я Закарпаття, де заквітне той гірський шафран, який пізніше через температурні умови зацвітає".

Нині на Закарпатті пік цвітіння крокусів. Найбільше їх – у Виноградівському, Мукачівському та Міжгірському районах. Із 60 видів, відомих у природі, в області росте лиш один – шафран Гейфля. Червонокнижну рослину тут оберігають від браконьєрів.

Василь Староста, головний лісничий ДП "Виноградівське лісове господарство" розповідає: "За останні 5 років, на мою думку, зменшилося бракон'єрство, чи мода, чи на квітку чи вже люди свідомість людська".

Квітка, кажуть фахівці, не лише гарна, а й корисна. Шафран використовують у кулінарії та фармацевтиці.

Провідний інженер з охорони та захисту лісу ДП "Виноградівське лісове господарство" Юрій Дзябко говорить: "Для добавок цих натуральних у печиво... Уже за тичинки розкажуть, що це були свого роду тонізуючий напійдля мужчин, як би в даний час кажуть за віагру".

Квітнутиме шафран на Закарпатті протягом трьох тижнів. Тож в охочих побачити червонокнижну квітку ще є трохи часу.

Світлана Максимова, Микола Томаш, "5 канал"

27.03.2017 3:54:51

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація