Новенький у домі: школа виживання
Який характер буде у Вашого нового вихованця? Чи знайде він спільну мову з тваринами, що вже проживають у Вашому домі? На жаль, заздалегідь на ці питання ніхто не відповість, адже у кожного живого створіння свій неповторний характер. Та все ж, якщо Ви дуже любите тварин, варто ризикнути і завести ще один клубок радості. Більшість домашніх улюбленців за віки спільного життя з людьми навчались пристосовуватися до будь-якого сусідства.
Як кішка з собакою
Насправді коти та собаки, котрі живуть під одним дахом, майже ніколи не ворогують. І навіть навпаки – часто стають ніжними і вірними друзями. При чому хитрі киці переважно вмудряються зайняти керівні позиції. Іноді вони навіть ображають добрих псів і зазіхають на святе – на собачу миску.
Та якщо у Вас мешкають представники «серйозних» собачих порід – слідкуйте, щоб Мурчик чи Мурка не підходили до їхньої їжі чи іграшок, інакше котам може бути непереливки. І ні в якому випадку не надавайте кішці перевагу на очах у собаки: ці тварини дуже ревниві і не всякий пес стерпить, що у нього на очах когось гладять та пригощають ласощами!
А ще у світі тварин велике значення має факт поселення – хто першим займе територію. Якщо кішка з’явилась у домі раніше, більшість собак буде ставитись до неї з повагою, а сама Мурка буде вважати своїм обов’язком виховувати нових жителів. Першим завели пса? Не треба тицькати йому під ніс нове кошеня – спочатку продемонструйте маля здалеку і протягом кількох днів не підпускайте їх близько один до одного без Вашого на те нагляду.
Мисливський інстинкт
Вашим будинком розгулює кішка, та Ви не уявляєте свого життя без мишки, хом’ячка чи папуги? Переважно коти не розглядають живність, котра квартирує разом з ними, як свою потенційну здобич – вони чітко бачать різницю між «своєю» та «чужою» мишками (як і собаки у дворах не чіпають «свого» кота, натомість сусідського намагаються якнайшвидше прогнати). І все ж стовідсоткової гарантії на безпеку маленького вихованця ніхто не дасть – тут багато чого залежатиме від котячого темпераменту, на котрий, у свою чергу, впливає приналежність до тої чи іншої породи.
Так, більшість персів і британців настільки ліниві, що хом’як може буквально танцювати у них на голові, тоді як бенгальці чи сибіряки повністю зберегли мисливський інстинкт і можуть годинами сидіти біля клітки, не відводячи очей від потенційної здобичі. Та навіть якщо пухнастому мисливцю не вдасться добратися до звірятка, налякати його до смерті вдасться точно. Тому постарайтеся розселити тварин у різні кімнати. Подбайте і про те, щоб у клітці гризуна була криївка, у яку він міг би сховатися від дратуючого котячого погляду. І не пускайте мишей, хом’яків та пташок вільно гуляти квартирою у присутності хижака – не псуйте кішці нерви, випробовуючи її терпіння.
Акваріум з рибками варто оснащити надійною кришкою, аби у Мурчика не було можливості виловлювати Ваших безцінних гуппі та цихлід. А якщо у акваріумі проживають піраньї, кришка захистить від кровожерливих риб неуважну кицю:)
Від любові до ненависті
Морські свинки готові дружити з ким завгодно. Коти переважно їх не чіпають, та й собаки не звертають особливої уваги. Однак, тут знову все залежить від характеру вихованця. У будь-якому випадку свинку, що вільно прогулюється помешканням, не варто залишати без нагляду наодинці з грізними кавказцями – раптом гризун захоче скуштувати собачого корму? Результат трапези може бути плачевним…
Кролики з собаками переважно дружать – вухатим подобається, коли за ними бігають, тому вони часто провокують псів на різні ігри. Все це дуже мило виглядає, та коли собака представник мисливської породи, то вона може захопитися переслідуванням зі всіма витікаючими із цього наслідками. Так що нехай ганяють один за одним, але лише в присутності власників! Що стосується кролячих відносин із котами, то вухані чоловічого роду часто проявляють до кицьок справжній сексуальний інтерес, за що можуть запросто отримати ляпаса по морда.
Та є і в кролика непримиримий ворог! Це… теж кролик: два самці, швидше за все, будуть воювати між собою, влаштовуючи криваві бої. І вже ніяк не вживуться хлопчики-хом’ячки. Ці милі створіння категорично не переносять товариства собі подібних.
Не люблять одна одну і шиншили: якщо посадити їх в одну клітку, то конфліктів не уникнути! Хоча, якщо Ви будете знайомити звірят поступово, для початку поставивши їхні клітки поряд, то з часом вони можуть звикнути до присутності іншої особи. На інших домашніх тварин красуні-шиншили не звертають ніякої уваги – вони так зайняті собою і розчісуванням свого цінного хутра, що на решта світу їм наплювати.
Зате про тхорів цього не скажеш: ще одного настільки непосидючого і дружелюбного співмешканця прийдеться пошукати! З іншими тхорами вони дружать, адже для них чим більша компанія, тим веселіше. Ці тваринки із задоволенням граються з кішками та собаками. А ось пташки і мишки можуть спровокувати кмітливого хижака до нехороших дій. Тому всіляких маленьких звіряток краще тримати від тхора чимдалі.
Довідка:
Виявляється, найбільш агресивними собаками є зовсім не пітбулі чи ротвейлери, а… такси. До такого висновку дійшли учені Університету Пенсільванії, вивчивши 33 породи домашніх улюбленців. Ці коротконогі азартні мисливці частіше від інших кидаються на перехожих та тварин. Друге місце по агресивності зайняли крихітки чіхуахуа, котрі також регулярно обгавкують та намагаються вкусити незнайомців.
Однак, якщо в домі панують дружба та любов, вірогідність того, що Ваш вихованець буде проявляти агресію, стає значно нижчою. Як то кажуть, «собака бывает кусачей только от жизни собачей»…
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.