ГоловнаРозділ «Тварини» Декоративні тварини Олені Санти Клауса живуть на Закарпатті

Олені Санти Клауса живуть на Закарпатті

Справжня "резервація" плямистих оленів знаходиться неподалік села Іза на Хустщині.
Олені Санти Клауса живуть на Закарпатті

Ферма, яка стала домівкою для понад 260 тварин з Далекого Сходу, була заснована ще у 1987 році. Майже з самого початку і до сьогодні підприємством керує зоотехнік за освітою Михайло Бугаш.

Чоловік вже понад 25 років займається розведенням плямистих оленів, за цей період довелося пережити чимало як доброго, так і поганого. "Були роки, коли кількість поголів’я скоротилася до кількох десятків тварин, однак ентузіазм і бажання працювати таки дали свої плоди, сьогодні ферма є найбільшою в Україні. Тільки у 2013 році тут народилося близько трьох десятків тварин", - розповів Михайло Бугаш.

Розводять тварин з фармацевтичною метою – їх молоді роги є джерелом цілющої речовини, яку використовують під час виготовлення різноманітних ліків. Щоліта роги оленів обрізають і продають Тернопільській фармацевтичній фабриці. Уже наприкінці зими – початку весни роги красенів відростають.

Добове харчування оленів це близько кілограма зерна. Сіна цього року заготовили багато, тож у цьому тварин не обмежують. Найулюбленіший смаколик – сушений хліб. Кожен з гостей ферми має можливість пригостити рогатих, єдине – годувати дозволяють тільки заготовками ферми. Аби помилуватися красою плямистих оленів, до Закарпаття приїздять туристи навіть з Кореї та В’єтнаму.

Вікторія Сабо, uzhgorod.net.ua

23.12.2013 12:58:51

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація