ГоловнаРозділ «Охорона природи» Наукові дослідження Досліди над тваринами УжНУ наразі не проводить

Досліди над тваринами УжНУ наразі не проводить

Колишнє керівництво університету вирішило, що це не виправдано дорога для закладу справа.
Досліди над тваринами УжНУ наразі не проводить

Сьогодні віварій – місце проведення дослідів над тваринами з метою отримання науково-практичних результатів – знаходиться у непрацюючому стані. Заклад ліквідований, за повідомленням доцента кафедри зоології УжНу Федора Куртяка, з лютого цього року. Причина ліквідації не оригінальна –університет не був спроможним його фінансово утримувати.

«Колишнє керівництво університету порівняло суму коштів, яка йде на утримання тварин у віварію з тою, яка можлива за закуплі тварин на базах кафедр, і вирішило, що віварій – дороге задоволення для УжНУ. Дешевше буде кожній кафедрі купляти тварину і проводити потрібні дослідження. Однак, цього понині ніхто не робить, та і з наукової точки це не правильно», – каже колишній директор віварію, біолог Мирослав Маркович.

Для поведення дослідження потрібні так звані «лінійні тварини» – особини, вирощені у споріднених генетичних звязках, відповідно, генетично близькі. «Лінійні види з лабораторій закупляти куди дорожче, ніж самостійно вирощувати. А проведені дослідження на різногенетичних особинах не будуть науково правильними», – каже Мирослав Маркович.

Тому ліквідації тваринного дослідного центру УжНу тут не радіють. І біологи, і медики «за» його відновлення. Кажуть, ні однієї результативної теорії, практичного метода не вийде без їх випробування. Переконують, що питання гуманного ставлення до тварин віварій ніколи не оминав: «Якщо не робити подібних практичних досліджень, то не буде можливості ані знайти причину проблеми, ані засобів її вирішення. Тоді, відповідно, види будуть гинути масово. Головна умова гуманного ставлення до тварин присутня будь-де, і ваварій не є винятком в утриманні особин у належних умовах, чого ми і намагалися дотримуватися. До того ж, у багатьох неправильне уявлення про подібні досліджувальні центри – тут не ріжуть по живому у тварини, не знущаються іншими якимось методами...»

Сьогодні, зважаючи на останні події в країні і у виші, тема відновлення віварію відійшла на задній план. Локальний віварій має кафедра медицини УжНУ, однак чи працюючий він наразі – невідомо. Екскурсію його лабараторією «Зелене Закарпаття» має у планах здійснити найближчим часом.

Зелене Закарпаття

24.04.2014 14:08:40

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація