Зимостійкі рослини – окраса саду у холодну пору
На сьогодні є чимало різновидів зимостійких рослин, які можуть стати окрасою зимового саду. Працівники одного з ужгородських садових центрів уже кілька років займаються висадженням рослин з тим, аби впевнитися, що вони підходять для вирощування взимку.
«Усі сорти рослин по одному посаджені в грунт на нашій території для того, щоб реально переконатися, що все це може рости у тепловому поясі конкретно у м. Ужгороді, оскільки загалом по області холодніше. Ми не просто продаємо, ми за свій посадковий матеріал відповідаємо і несемо гарантійні зобов'язання. Звичайно, при дотриманні правил посадки та догляду», – каже ландшафтний архітектор садового центру Ольга Стружкіна.
Уперше на території садового центру мали зимувати дві пальми хамеропс (Chamaerops), але зовсім недавно їх придбали. Ці пальми є єдиними, які походять з Європи. Цвіли у квітні цього року і до липня повністю обновили листя.
Ще одним екзотом, який з 2005 року росте на території центру, є вічнозелене великоквіткове дерево родом зі США – магнолія грандіфлора (Magnolia grandiflora «Gallisoniensis»). Цвіте з липня до вересня помітними чисто-білими м'ясистими квітами, 20-25 см шириною із запахом цитрусу. Листя декоративне цілий рік.
«У деяких наших замовників з Ужгорода прекрасно прижилось дводомне хвойне дерево родом із Чилі – араукарія араукана (araucaria araucana). На вигляд схоже на кактус, однак це вічнозелений хвойник, дуже колючий і екзотичний на вид», – демонструє пані Ольга.
Є деякі види рослин для закритого зимнього саду, такі як різноманітні цитрусові всіляких форм і назв – бугенвилія, олеандр, гранат.
«Усі рослини призначені саме для благоустрою присадибної території, для краси, так би мовити. Хоча є і «корисні» саджанці, наприклад плодові дерева практично усіх кісточкових. Також і незвичні для нашого регіону, наприклад мигдальне дерево, інжир двох сортів, нектарин», – розповідає працівниця.
Також у садовому центрі представлені деякі екзотичні рослини, які у нашому кліматі досить добре себе почувають. Це Альбіція Ленкоранська або шовкова (Albizia julibrissin "Ombrella") Омбрелла та "Summer Chocolate" – Літній Шоколад з пурпурним кольором листя.
Її ще називають Константинопольська Мімоза, з елегантною кроною у вигляді парасольки та листям делікатної структури. Це листопадний вид дерев або великий чагарник з дуже широкою куполоподібною кроною. Листя елегантні, складаються з листочків, схожих на папороть. Постійне цвітіння триває з липня до вересня волотями, з 10-ма короткими гілочками, які закінчуються сферичною головкою, утвореною тонкими рожевими тичинками, жовтими біля основи. Плоди: стручки довжиною 8-15 см, зелені звисаючі, коричневі при дозріванні, надовго залишаються на рослині. Для цвітіння потребує тепла і сонячного місця, прекрасно утворює тінь.
«Квітучий кущ Азалії японської, який уже сподобався багатьом садівникам, присутній і в нашому садовому центрі, а саме її вічнозелений морозостійкий представник (до - 25 °С). Цвіте з середини квітня червоним, рожевим, білим і фіолетовим кольором», – говорить пані Ольга.
Азалія японська – щільний, компактний кущ висотою більше 80 см. У нього кругле і злегка блискуче листя, яке під час м'яких зим не опадає. Найбільша гордість азалії японської – її квітки. Вона може випускати приголомшливо велику кількість квітів, і її цвітіння можна бачити здалеку. Ці рослини надзвичайно універсальні і підходять практично для будь-якого саду.
Як бачимо, зимостійкі рослини – невід’ємний та вдалий елемент при оформленні зимового саду, який стане приємним місцем для відпочинку усієї родини.
Ольга Палош, Зелене Закарпаття
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.