Вибираємо рослини для зимового саду
У житловому зимовому саду, якщо ним користуватися цілий рік, добре розвиваються ті рослини, у яких немає періоду спокою. Сад, де підтримується постійна температура, підходить для середземноморських діжкових рослин. І навіть для холодних зимових садів, де температура може ненадовго опускатися нижче нуля, є великий вибір рослин з тих областей, де зміна пір року яскраво виражена.
У зимовий сад можна перенести всі рослини, які є у Вашому домі. В основному, перевагу варто надавати діжковим рослинам середніх та великих розмірів, адже завдяки ним Ви зможете насолоджуватися пишною зеленню і розкішними квітами. По-перше, для рослин великих розмірів, як правило, немає місця в житлових кімнатах, а по-друге, режим освітлення в домашній оранжереї більш сприятливий. Адже світло у зимовий сад проникає не лише по боках, а й зверху, що є обов’язковою умовою для хорошого росту та цвітіння багатьох тропічних і субтропічних рослин.
Великі та маленькі, кущові, вертикальні чи повзучі діжкові рослини дозволять Вам не тільки наповнити зеленню зимовий сад, але й розставити акценти, позначити у ньому декілька зон, а також відділити затишне місце для відпочинку.
Зимовий сад перетвориться у квітучий оазис лише тоді, коли Ви, зробивши правильний вибір рослин, створите їм умови для здорового росту і пишного цвітіння. Уся радість, принесена Вам власним творінням, вивітриться, якщо на невірно підібрані рослини накинуться хвороби та шкідники, якщо вони будуть погано рости чи так і не зацвітуть.
Для будь-якого місця – теплого, з помірною температурою, холодного, сонячного, світлого чи затемненого, з вологим повітрям чи сухим – можна підібрати підходящі рослини, треба тільки знати, які. В будь-якому випадку, при їх виборі варто орієнтуватися на тип зимового саду. У першу чергу, це стосується температурного режиму у зимовий період, але й освітлення та вологість повітря теж відіграють важливу роль. При цьому варто звернути увагу на те, що падіння світла неоднакове у різних місцях саду. Чим ближче рослина стоїть до вікна, тим більше світла вона отримує, а у літній період її навіть прийдеться захищати від прямих сонячних променів. Вологість повітря дуже залежить від температури у приміщенні та провітрювання.
Перед придбанням рослин намалюйте план Вашого зимового саду, відмічаючи на ньому, де яка рослинка повинна стояти. З цим планом і рушайте у магазин та порадьтеся із консультантом чи продавцем щодо їх вибору.
Далеко не всі рослини, на яких зупиняється погляд у магазині, підходять для зимового саду. Є рослини, які залишаються декоративними багато років, а є такі, які після цвітіння стають непривабливими або зовсім умирають. Для зимового саду потрібно вибирати саме перший варіант. Також варто враховувати, що для всіх рослин будуть майже однакові умови проживання, тобто вибирати треба схожі за вимогами у догляді. В основу підбору рослин краще закласти географічний принцип.
Середземноморський тип
Вибирати треба пальми, кипариси й інші вічнозелені рослини, які асоціюються з Кіпром, Італією, Грецією. Гарною прикрасою для такого саду будуть служити невеликі скульптури, амфори, кераміка. Для цих рослин потрібні висока температура (не менш 20 градусів) і вологість (80%).
Пустельний тип
Для такого саду вибирайте сукуленти й кактуси. Також можна придбати агаву, цереус, опунцію, драцену, товстянку. За цими рослинами легко доглядати, головне – забезпечити їм високу температуру (не менш 20 градусів), високу ж вологість підтримувати не потрібно – вони комфортно почувають себе й при низькій.
Тропічний тип
Для подібного зимового саду вибирайте тропічні рослини, які люблять тепло й високу вологість – ліани, марантові, бромелієві, ароїдні, пальми.
Зимовий сад із плодовими деревами
У такому саду висаджують плодоносні дерева – інжир, каву, цитрусові, виноград, гранат. Якщо зимовий сад невеликий, купіть карликові види мандарина, кавового дерева, апельсину, лимона – ці дерева можна зустріти практично в будь-якому квітковому магазині. Тільки найчастіше такі плоди неїстівні. Якщо Ви відводите для зимового саду окрему будівлю і більшу площу, можна посадити рослини, які дійсно будуть давати їстівні плоди, адже вони вимагають чималої висоти приміщення.
При виборі рослин у першу чергу орієнтуйтеся на природу тих континентів, які Вам подобаються – Африка, тропічний ліс, пустеля, Схід, Середземномор’я – і тоді Ви створите такий зимовий сад, у якому будете із задоволенням відпочивати.
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.