Будинок з газоном на даху – новий тренд закарпатських дизайнерів?
Історія таких покрівель сягає 19 століття. Знаменитий на той час різьбяр по каменю Карл Рабітц здивував відвідувачів паризької сільськогосподарської виставки – представив на огляд публіки «живий дах». Замість звичної для того часу покрівної рудої черепиці це був затишний садок.Відтоді і почали практикувати такі покрівлі в Європі.
Насправді, газон на даху і понині є європейським дизайнерським трендом. Тут оснащена подібно покрівля зустрічається практично кожні 50 метрів. Віднедавна, приблизно з 5 років, зелений покрив будинку почали практикувати і в Україні. В основному це поціновувачі чистої екології і і власного комфорту, адже така покрівля має багато переваг. По-перше, це економія простору – маючи будинок з невеликою ділянкою землі, таким чином можна викроїти місце для затишного куточка природи. Тут можна сидіти і попивати чайок, бігати босоніж, займатися йогою… По-друге, з часом, ймовірно, в мегаполісі такий дах може бути єдиним джерелом чистого повітря, бо лише рослини вміють виробляти кисень. По-третє, зелений колір, не говорячи вже про природу, добре впливає на самопочуття людини. По-четверте, така екологічна покрівля може бути оснащена сонячними батареями для забезпечення власників дешевою електроенергією.
Уже спеціалісти стверджують, що зелена покрівля будинку куди краще поглинає вологу від будь-якої іншої – більше 60% опадів повертається випаровуванням в навколишнє середовище, інші 40% засвоюються корінням рослин. До того ж, зелений газон на даху є хорошим теплорегулятором – з ним не холодно взимку і не жарко у літню спеку.
Враховуючи ці всі переваги зеленого покриття будинку, використати у своїй практиці європейський тренд спромігся і ужгородський ландшафтний дизайнер Ярослав Недолуженко. Минулоріч дизайнер оснастив зеленим газоном дах власного будинку, який знаходиться на території Ландшафтного Центру спеціаліста. Каже, що це його перший зелений дах – так би мовити «пілотний проект». Родина Недолуженко є прихильниками чистої екології, тому увесь будинок з дерева і обігрівається сонячними батареями. Відповідно, на даху зелений газон був дуже доречним. Скільки коштує таке «екологічне задоволення» господарі поки замовчують. Кажуть, що робитимуть перше замовлення – оголосять ціну. А от з технікою розробки зеленого покриву будівлі ми надіємося ознайомитися у дизайнера найближчим майбутнім.
Робота Ярослава Недолуженко
Коментарі
Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.