ГоловнаНовиниУ закарпатському дендропарку поруч із буками ростуть екзотичні секвої (ФОТО)

У закарпатському дендропарку поруч із буками ростуть екзотичні секвої (ФОТО)

Мало хто міг би навіть подумати про те, що на просторах Закарпаття ростуть дерева, які пустили коріння в землю задовго до створення єгипетських пірамід і пережили розквіт і занепад не один десяток політичних пертурбацій.
У закарпатському дендропарку поруч із буками ростуть екзотичні секвої (ФОТО)

У закарпатському дендропарку поруч із буками зростають екзотичні секвої (ФОТО)
Одне з таких величних дерев - секвоя, батьківщина якої Північна Америка добре прижилось на Закарпатті. Так, це саме ті секвої, які виростають до гігантських розмірів і живуть 1000 років. І знайти їх можна, пройшовшись стежками дендрарію "Березинка".

Директор Мукачівського лісового господарства Василь Анталовський розповідає: "Секвої в дендропарку ростуть поруч одна з одною на галявині. Гірська стежка веде до секвої через букові насадження. Висота і широка крони секвої - зброя в боротьбі за існування. Діаметри кожного екземпляру дуже різні - 26, 75, 96 і 130 см відповідно. Дерево тягнеться вгору і розростається вшир, відвойовуючи собі місце під сонцем і достатню кількість вологи. Більш того, на відміну від наземних ссавців і птахів, чий зріст стримує сила тяжіння, дерева не перестають рости навіть тоді, коли досягають зрілості. Сила тяжіння впливає і на них, але інакше, ніж, скажімо, на сокола або ведмедя. Дерево не має потреби пересуватися, і тому воно зміцнює свій остов, постійно нарощуючи шари деревини. Вимушене постійно добувати сили на прожиття то з неба, то з ґрунту, з часом дерево може досягти неймовірної величини і - при цьому продовжує зростати".

Дістатися до дендропарку "Березинка" не важко, адже він знаходиться всього за 6 км від Мукачева і займає площу у 34 гектари. Роботи по закладці дендрарію стартували, як відомо, ще у 1957 році за ініціативи відомого вченого-лісівника, доктора сільськогосподарських наук СPСP Петра Молоткова та ще одного науковця - П.Каплуновського.

У середині ХХ століття, лісівниками та науковцями дендропарку було випробувано до 2000 видів деревно-чагарникових порід. Через кліматичні умови прижились тільки 300 видів. Це дерева та чагарники практично з усієї території колишнього СPСP, Північної Америки, Азії та Африки. Тож гуляючи по дендропарку, відвідувачі долають широти і континенти, дізнаючись невідомі досі таємниці світ

02.04.2017 3:37:31

Коментарі

Для того, щоб додавати коментарі, потрібно Авторизуватись.


×
Авторизація